Українська культурна спадщина, як частина європейської культури, потребує посиленого захисту ЄС

05 Лютого 2023, 16:19
Посилення захисту української культурної спадщини 864
Посилення захисту української культурної спадщини

На засіданні Уряду України та Комісарів Європейського Союзу обговорювали посилення захисту української культурної спадщини. Через російську агресію в Україні вже пошкоджено або зруйновано понад 1500 об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури.

Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики України

«Україна вдячна країнам-членам ЄС за надану допомогу, зокрема й для захисту і збереження культурної спадщини, яка постраждала через російську військову агресію, зокрема через Механізм Цивільного Захисту ЄС. Ми очікуємо, що ця допомога буде розширена», – сказав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Наразі Уряд України працює над діджиталізацією музейних фондів. З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною. Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв, знищується облікова документація, яка містить інформацію про музейні цінності. У цьому контексті Україна закликає до посилення співпраці профільних органів, зокрема й міжнародних, для обміну інформацією, а також щодо виявлення незаконно вивезених культурних цінностей.

«Ми маємо інформацію про незаконне вилучення деяких музейних експонатів із музейних колекцій на тимчасово окупованих територіях. Ми усвідомлюємо, що для збереження культурної спадщини, яка є невід’ємною частиною культурної спадщини Європи, необхідно якомога швидше завершити створення онлайн бази даних. Ми дуже вдячні ЄС та його державам-членам, зокрема Польщі, які допомагають у цьому», – зазначив Віце-президент Європейської Комісії, член Європейської Комісії з питань популяризації європейського способу життя Маргарітіс Схінас.

Коментар
25/07/2024 Четвер
25.07.2024
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром