У Маріуполі руйнують останній український стінопис

03 Лютого 2023, 13:29
Стінопис «На зустріч щастю» у мирному Маріуполі 456
Стінопис «На зустріч щастю» у мирному Маріуполі

Останній український стінопис в Маріуполі в стадії активного знищення.

Про це повідомив радник міського голови Петро Андрющенко.

«Ми очікували і ось воно сталось. Останній мурал по проспекті Будівельників, напроти в полі зору муралу «Мілана» найближчими тижнями буде повністю знищено. За тією самою схемою, як і мурал «Мілана», – йдеться у повідомленні.

Окупанти знищили стінопис «Мілана», щоб намалювати прапор та герб Петербургу і ще раз подякувати самі собі за «допомогу» Маріуполю. Раніше ж на стіні на проспекті Миру було зображення шестирічної маріупольської дівчинки Мілани Абдурашітової, життя якої покалічила війна. Взимку 2015 року, під час обстрілу мікрорайону Східний, загинула мама Мілани – вона накрила собою дочку. Дівчинка дивом вижила, але втратила ногу. Вона перенесла кілька операцій.

Мілана
Стінопис Мілана

Мурал «На зустріч щастю» створив український художник Олександр Корбан у червні 2020 року, в рамках національної кампанії «Розірвання кола», що проводиться Фондом ООН. Маріуполь став третім містом, де з'явився такий стінопис. Основна ідея роботи — меседж про те, що життя без насильства сповнене щастя та радості. На муралі зображено жінку з впевненим поглядом у майбутнє, відкритою кліткою в руках і птицею, як символом свободи та права на щастя.

«Мурал, як остання візуальна згадка про реалії російської окупації пішов під ніж. Лють. Просто Лють», – додає Петро Андрющенко.

Коментар
28/03/2023 Вівторок
28.03.2023
27.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром