Картини художниць з Херсонщини покажуть на виставці у Лондоні

03 Лютого 2023, 14:32
Картини 754
Картини

Картини Олени Манжай та її учениці Аліни Подавільнікової з Нової Каховки, що на Херсонщині, відправили до Лондона. Там їх експонуватимуть на виставці-продажу у межах міжнародної благодійної програми KIDS and ART for UKRAINE. 

Про це пише Суспільне.

Мисткині писали картини спеціально для конкурсу в Івано-Франківську, куди переїхали через війну. Олена Манжай каже, що після виїзду з окупації вона тривалий час не малювала і їй важко було знову налаштуватися на творчість.

«Коли ми були проїздом у Запоріжжі, то взяла там маленький альбом. Думала, буду якісь для заспокоєння малювати невеличкі акварелі. Але ні. Так він у мене чистий і пролежав», — розповідає художниця.

Для виставки у Великій Британії Олена Манжай писала пейзажі та квіти.

Картина
Картина Олени Манжай

«Взялася знову за пензлі через сльози, тому що наші краєвиди — найгарніші», — каже жінка.

Олена Манжай пригадує: 28 лютого 2022 року мала бути її перша власна виставка у Новій Каховці. Через війну відкриття експозиції не відбулося. Підготовлені заздалегідь картини так і залишилися висіти на стінах галереї до червня.

«Забирала я свої роботи, коли вже там неподалік стався приліт. Вибиті вікна та двері були. Картинна галерея потерпала від війни», — говорить Олена.

Її учениця намалювала для міжнародної виставки птаха. Художниця каже, у нього вона заклала символ захисту України від усього поганого.

Живопис
Робота Аліни Подавільнікової

«Я сама придумала ескіз. Сиділа вдома, думала над ідеєю. Було складно придумати, оскільки тема — важка, але я це зробила. Потім мені ще запропонували на крилах птаха зробити вишиванку», — пояснює Аліна Подавільнікова.

Виставки українських митців, зокрема й дітей, тривають у Лондоні від квітня 2022 року, каже керівниця міжнародної освітньо-культурної асоціації Любов Горват. Вона також додає, що за одну картину британці можуть віддати й 200 фунтів.

«За гроші, вторговані з цієї виставки, ми купуємо художні матеріали, які спрямовуються на продовження мистецької освіти в Україні. Цікаво, що кожна дитина отримує фотографію людини, яка придбала її картину. І це — вище всіляких нагород», — говорить Любов Горват.

Відкрити виставку-продаж українських картин в Лондоні планують у першу річницю вторгнення росії в Україну — 24 лютого. 

Коментар
28/03/2023 Вівторок
28.03.2023
27.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром