Майстриня з Рівненщини вишила ікону, щоб продати та допомогти військовим

03 Лютого 2023, 12:21
Вишита Богородиця 441
Вишита Богородиця

Майстриня з Рівненщини Надія Кравчук вишила ікону під назвою «Молюся за перемогу України», яку вона створювала протягом  трьох місяців і хоче продати, аби допомогти ЗСУ.

Про це пише Суспільне.

Надія Кравчук з села Колоденки Рівненського району почала вишивати ікону з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну. Жінка працювала над картиною упродовж трьох місяців, та вирішила продати її, щоб перерахувати гроші на ЗСУ.

«Як почалась війна і я почала її вишивати. Тривога – невістка та внучка біжать вниз. А баба сидить, вишиває. «Коли ви будете спати?», — запитують. А я кажу: «Вишию ікону, і як вишию, то закінчиться війна». Вони до мене кажуть: «То вишивайте, не спіть», — розповідає майстриня.

Вишита на іконі Богородиця, яка схиляє голову у молитві, символізує берегиню українського війська, розповідає жінка. Надія Кравчук поки не знає, за скільки та у який спосіб продаватиме ікону. Майстриня покладається на розуміння людей, які купуватимуть образ.

«Звичайно хотілося б чим дорожче продати, тим краще перерахувати на ЗСУ було б», — говорить жінка.

Також Надія Петрівна шиє сорочки-обереги для рідних та в'яже шкарпетки для воїнів.

«Купила 10 мотків ниток. Вив'язала ще собі жилетку, але так ні разу її й не одягнула. Багато у мене родичів у ЗСУ і я вирішила всім зв'язати шкарпетки. Я розпустила ту жилетку, розпустила светр, розпустила інший светр. Шкарпеток з 30 вив'язала», — розповідає пані Надія.

У майстрині ще не було власної виставки вишитих картин та немає знайомих, які допомогли б організувати аукціон. Тому пані Надія просить охочих придбати картину зателефонувати їй особисто за номером — 067 129 2969.

Жінка вишиває 15 років. Зараз створює вишиванки рідним і обдумує, який наступний сюжет вишити, щоб гроші за нього задонатити на ЗСУ.

Коментар
28/03/2023 Вівторок
28.03.2023
27.03.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром