Україна не братиме участь у «Вікі любить пам’ятки» через допуск росії до конкурсу

16 Грудня 2022, 13:21
Фото ілюстративне 968
Фото ілюстративне
Організаційний комітет проєкту «Вікі любить пам’ятки» в Україні вирішив не подавати українські фото на міжнародний етап.
 
Причиною є рішення міжнародних організаторів конкурсу, всупереч запиту української команди, допустити до міжнародного етапу світлини пам’яток культурної спадщини з росії. Про це повідомили на сторінці Вікі любить пам'ятки у фейсбуці.
 
«Ми вважаємо неприйнятним участь у міжнародному конкурсі світлин країни, яка веде проти України війну і вбиває тисячі українців, а також систематично руйнує та викрадає українські пам’ятки культури, архітектури, археології», – йдеться у повідомленні.
 
Окрім того, за словами українських представників,  російська війна позбавила українські фото рівних умов у змаганні — українські учасники конкурсу працювали з багатьма обмеженнями, накладеними війною (безпекові ризики, перебої зі зв’язком і транспортом).
«З цих причин ми не хочемо допустити, щоб українські фото пам’яток культури опинилися чи змагалися поруч із російськими у момент, коли наші пам’ятки руйнуються внаслідок російської збройної агресії», – додає українська сторона.
Попри те, що українські фото не представлять на міжнародному етапі цьогоріч, конкурс успішно відбувся в Україні попри повномасштабну війну і вимушене обмеження подавати фото лише зроблені до 24 лютого 2022 року.
 
Вікісховище та Вікіпедія поповнилися майже 14 тисячами світлин української культурної спадщини, які висвітлюють понад 5,3 тисячі пам’яток; зокрема 351 пам’ятку, проілюстровану вперше за історію фотоконкурсу.
«Ми вдячні всій спільноті конкурсу — учасникам та учасницям, журі, волонтер(к)ам — за роботу. Уже незабаром будемо публікувати його перші результати. Переможці у конкурсних номінаціях отримають відзнаки та цінні призи», – кажуть організатори.
Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром