На черзі Ужгород: у Чернівцях відкрили Музей науки для дітей

09 Грудня 2022, 15:28
Музей науки Чернівці 662
Музей науки Чернівці

Мала академія наук України відкрила для юних відвідувачів інтерактивний Музей науки в Чернівцях. Він став вже третім, слідом за подібними музейними просторами Києва та Львова. 

Загалом у планах МАН – відкрити 10 таких музеїв по всій Україні в найближчі роки. Про це журналістам Район.Культура розповіли у пресслужбі академії.

На вході в музей написано: «Не можна не торкатися!», а це означає, що діти можуть не тільки роздивлятися експонати, як зазвичай, а ще й гратися з ними. Тут поєднані між собою дві складові – розважальна та навчальна. У такий спосіб значно цікавіше можна сприйняти та вивчити той чи інший закон, чи явище.

Музей налічує майже 100 експонатів для експериментів, більшість з яких привезли до Чернівців з Києва, частину експонатів надає Музей цікавої науки з Одеси, інші прибули від міжнародних партнерів. Зокрема, німецький музей «Технозеум» з Мангайму передав експозицію «Оптичні ілюзії», яка продемонструє особливості кімнати Еймса, дозволить  подивитися крізь дзеркальний лабіринт і зрозуміти принцип роботи калейдоскопа.

Маленькі відвідувачі музею досліджуватимуть у цікавій ігровій формі фізичні, хімічні, біологічні й інші наукові явища. Інтерактивний простір «Музей науки Чернівці» допоможе юним дослідникам пізнавати науку на практиці: спостерігати за мікроорганізмами, перевіряти різні матеріали на міцність, спробувати повернути деформовані предмети до їхньої початкової форми. 

«Відкриття музеїв науки в західних регіонах України – наш свідомий пріоритет. Ми хочемо надати рівні освітні можливості всім українським дітям, зокрема і тим, чиї сім’ї змушені були залишити свої домівки та переїхати сюди в пошуках безпеки. Наші інтерактивні простори стануть осередками для спілкування дітей, сприятимуть їхній адаптації та психологічному розвантаженню. На це ми спрямовуємо зараз усі свої сили та залучаємо меценатів. Серед наших партнерів: Торговий центр «Боянівка», інвестиційна компанія Dovgiy Family Office, Спілка художників Буковини, завдяки яким вдалося зробити ремонт та привести приміщення до вимог музею, завезти експонати. А Чернівецька обласна рада для Чернівецького відділення МАН виділила додаткові ставки для працівників музею», – розповів президент Малої академії наук Станіслав Довгий.

У квітні цього року у Львові відкрили перший такий заклад в регіоні, що працював до липня.  За цей час його відвідали понад 10 тисяч дітей. Наступний Музей науки відкриють в Ужгороді, згодом – в Івано-Франківську та Тернополі. Експозиція у кожному працюватиме приблизно пів року, адже саме стільки часу вона в середньому цікавить аудиторію – дітей та їхніх батьків. Тому експонати будуть перевозити з міста до міста.

Загальна вартість проєкту становить близько 10 мільйонів гривень – саме такою є вартість експонатів, ремонтних і підготовчих робіт. Більшість витрат були покриті завдяки меценатам – інвестиційній компанії Dovgiy Family Office. Доєднались і майстри з Чернівецької спілки художників  і сам президент МАНУ Станіслав Довгий: вони надали свої картини для проведення благодійного аукціону на підтримку ЗСУ та створення музею. 

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023