Закарпатська художниця створює шеврони та маски-обереги для військових

09 Грудня 2022, 11:23
Шеврон та маски для соцмереж 1054
Шеврон та маски для соцмереж

Ужгородська художниця Наталія Тарнай створює шеврони для військових з українським орнаментом та маски, щоб прикривати обличчя воїнів на фото в соцмережах.

Про це пише Суспільне.

Над створенням своїх робіт Наталія працювала пів року. Два тижні тому вона оголосила збір грошей на потреби військових 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, у складі якої воює брат художниці.

«Все почалося з того, коли я помітила, що люди прикривають обличчя військових смайликами або заблюрюють їх. З'явилась ідея створити маски спеціально для військових, якими можна буде легко і зручно прикривати обличчя на світлинах. Тому я створила 3D-об'єкти з вишитими по каменю орнаментами і завантажила у Telegram, де їх дуже легко прикріпляти до кожного фото, будь-хто їх може безкоштовно завантажити», — розповідає художниця.

художниця
Наталія Тарнай

«Хрестик перемальовувала вручну і потім створювала їх в 3D. Обрала 12 областей, чесно кажучи, на 24 мене не вистачило. На кожному об'єкті комбіновано від 2 до 4 різних орнаментів», — пояснює Наталія Тарнай.

Орнаменти художниця обирала з книжки, яку отримала в спадок від бабусі. На шевронах зображені орнаменти традиційної української вишивки. З її слів, кожен із символів цієї вишивки здавна працював як оберіг.

«Мій брат пішов на війну і таке відчуття, що земля під ногами гуляє, і ти не знаєш, що робити. Хтось носить талісмани, хтось червону ниточку на руці, хтось з собою тримає якусь іконку. Мені теж захотілося зробити щось, що зможе хоча б якимось чином допомогти, або вдасться хоча б наділити сенсом якусь річ, яка може стати для нього важливою», — каже художниця.

«Я розмістила ці маски-обереги і відео про них у соцмережах. Воно набуло досить великого розголосу. Вдалося зібрати кошти на бус для 128-ї бригади, в якій служить брат. Я сподіваюся, що ми його на днях купимо, і він буде допомагати їм», — розповідає Наталія Тарнай.

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023