Історичні моменти спротиву: у Луцьку відкрили фестиваль Docudays UA

04 Грудня 2022, 17:20
У Луцьку відкрили фестиваль Docudays UA 639
У Луцьку відкрили фестиваль Docudays UA

У Луцьку відбулося відкриття 19-го фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Волинська програма мандрівного фестивалю, який одночасно триває у різних регіонах України, стартувала в обласній науковій бібліотеці, — розповіла Суспільному координаторка фестивалю на Волині Богдана Стельмах.

Розпочалося відкриття фестивалю із презентації фотовиставки Олександра Корнякова «Нескорений Херсон». Її представив сам автор херсонець Олександр Корняков. Чоловік прожив в окупованому місті п'ять з половиною місяців.

Автор презентував 50 робіт, з них 25 робіт – це фото з мітингів та протестів. І 25 – це буденне життя херсонців під час окупації.

Олександр Корняков є професійним фотокореспондентом, який 10 років пропрацював в одному з інтернет-видань Херсона. Каже: цей фоторепортаж демонструє історичні моменти спротиву мирних містян озброєним російським військовим. Ці фото, розповідає, зробив, перебуваючи у Херсоні, із 1-го березня по 10 серпня.

«Українські ЗМІ не могли працювати вільно. Тому я працював майже підпільно. Я казав всім, що я вже ніде не працюю. Так, щоб ніхто не міг мене здати. Під час окупації я знімав більше мобільним телефоном. Знімав непомітно для всіх, хто знаходився», - каже фотограф.

Зі сльозами на очах про ці фото говорить відвідувачка виставки 14-річна Поліна. Вона із селища Чаплинка, Херсонської області. Своє прізвище дівчина не називає з міркувань безпеки. Її батьки залишилися у Чаплинці, яка нині під окупацією. «Тепер коли Херсон реально наш, то вже маємо надію», — говорить дівчина.

Після відкриття виставки відбувся перегляд і обговорення фільму режисерки Юлії Гонтарук «Фортеця Маріуполь. Орест». Це серія короткометражок про українських воїнів, які були в облозі на заводі «Азовсталь».

В основі — відеодзвінки до воїнів. Від початку оточення російськими військами режисерка веде розмови з бійцями полку «Азов». Один із героїв – Дмитро Козацький – боєць на позивний «Орест», якого називають «очима Азовсталі» за унікальні фото з оточеного ворогом міста.

Зі слів координаторки Богдани Стельмах, заходи у рамках фестивалю для лучан триватимуть до 10 грудня. Наступного тижня у Луцьку відбудеться перегляд іншого документального фільму, в онлайн-форматі теж заплановані перегляди та дискусії про права дитини. Docudays мандруватиме різними містами України до кінця грудня.

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023