У Державному історико-культурному заповіднику Острога розробляють стратегію розвитку закладу

03 Грудня 2022, 10:17
У Державному історико-культурному заповіднику Острога розробляють стратегію розвитку закладу 493
У Державному історико-культурному заповіднику Острога розробляють стратегію розвитку закладу

Нові формати екскурсій та туристичних подій, діджиталізація музейних колекцій, створення безбар’єрного простору, реставрація архітектурних пам’яток, залучення грантових коштів. Усе це реалізовують і планують втілювати й надалі в Державному історико-культурному заповіднику міста Острог. Наразі ж працюють над стратегією розвитку закладу.

Участь у її обговоренні взяв заступник голови Рівненської ОДА Сергій Гемберг та начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк. Про це йдеться на сайті ОДА.

Загалом за 106-річну історію музею у ньому зібрали понад 78 тисяч експонатів, що репрезентують життя та культуру цієї території від 4 млн. років до н.е. і до сьогодні. Цікавим є і художній фонд. У ньому, зокрема, представлені і твори іконопису, і авторський живопис Марії Приймаченко та Миколи Пимоненка. Особливої уваги варта збірка іконопису невідомого острозького майстра XVIII століття, який ображав усміхнених святих.  Цікавими є колекції предметів побуту середньовічного Острога та періоду раннього Нового часу. Зокрема, йдеться про речі князів Острозьких, левова частка яких збереглась лише в одному примірнику, прокоментував заступник директора КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» з наукової роботи Андрій Брижук.

Водночас Державний історико-культурний заповідник міста Острог є одним із туристичних магнітів області. Тому дуже важливо підійти правильно до збереження культурної спадщини та її популяризації, зазначив Сергій Гемберг.

 

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023