Українські діячі культури у відеозверненні закликали захистити «Довженко-Центр»

02 Грудня 2022, 12:31
«Довженко-Центр» 182
«Довженко-Центр»

Українські митці та мисткині записали відеоролик «Українська кіноспільнота та громадянське суспільство на захисті «Довженко-Центру».

Про це повідомило Суспільне.

Читайте також: У «Довженко-центрі» пройшла акція протесту незгідних з реорганізацією установи

У ролику журналісти, інтелектуали, кінематографісти, громадські діячі заявляють про знищення культурного центру, музею кіно та найбільшого кіноархіву України – «Довженко-Центру» — та висловлюють свою категоричну незгоду. За їхніми словами, Держкіно «у силовій формі блокує роботу інституції».

Захистити інституцію закликали режисерка Ірина Цілик («Земля блакитна, ніби апельсин», «Я і Фелікс»), продюсер Arthouse Traffic Денис Іванов, режисери Дмитро Сухолиткий-Собчук («Памфір»), Антоніо Лукіч («Мої думки тихі», «Люксембург, Люксембург»), Валентин Васянович («Атлантида», «Рівень чорного», «Відблиск») і засновниця Takflix Надія Парфан.

До звернення також долучилися й представники інших культурних сфер: письменники Сергій Жадан, Юрій Андрухович й Оксана Забужко, музикант Альберт Цукренко («Хамерман знищує віруси»), учасники гуртів DakhaBrakha й Dakh Daughters, акторка Ірма Вітовська й інші.

«Під час активної фази війни найменше хочеться, щоб у нас були якісь додаткові «війни» у сфері культури. Гіркий досвід свідчить, що неможливо будувати майбутнє, не маючи достатньої поваги до минулого», – зазначила Ірина Цілик.

Відео супроводжують вимоги діячів, які записали звернення:

  • скасувати наказ про «реорганізацію» «Довженко-Центру»;
  • призначити на посаду генеральної директорки Центру Олену Гончарук, яка вже виграла прозорий конкурс;
  • надати «Довженко-Центру» статус Національного кінофонду де-юре;
  • відправити у відставку керівництво Держкіно – голову і її заступників, недоброчесні дії яких призвели до поглиблення кризи в українському кінематографі;
  • зібрати круглий стіл з представниками влади і українських кіноорганізацій з персональним членством щодо призначення нового керівництва Держкіно на прозорому і публічному конкурсі;
  • провести прозорі вибори в Раду Держкіно в березні наступного року, без усіляких «не на часі»;
  • спільно з громадськістю створити цілісну стратегію розвитку кіногалузі.
Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023