Центру Помпіду в Парижі подарували колекцію творів сучасного українського мистецтва

29 Листопада 2022, 18:55
Відкриття виставки в Центрі Помпіду 653
Відкриття виставки в Центрі Помпіду

Колекцію Центру Помпіду поповнили 164 роботи двадцяти українських митців, які вони разом з колекціонерами передали в дар Музею сучасного мистецтва.

21 листопада в Центрі Помпіду в Парижі відбулася визначна подія – урочисте відкриття виставки з нагоди передачі Музею великої колекції творів сучасного українського мистецтва. Про це журналістам Район.Культура повідомили організатори.

На запрошення Міністерки культури Франції Ріми Абдул Малак та Президента Центру Помпіду Лорена ле Бон подію відвідали українські художники, куратори, колекціонери та їхні французькі колеги.

Підготовка проєкту почалася в 2016 році з ініціативи Зенка Афтаназіва – Президента Українського Клубу колекціонерів сучасного мистецтва, а також за підтримки Клубу та митців.

«Завдяки об’єднаним зусиллям художників та колекціонерів Центр Помпіду отримав ансамбль різнопланових творів, що свідчить про багатство та унікальність історії мистецтва в Україні з початку 1960-х років. Як плід багаторічної спільної роботи представлено творчість художників із Києва, Харкова та Одеси», – зазначили організатори.

В дар були передані роботи таких художників: Віктор Кочетов, Олег Мальований, Євген Павлов, Юрій Рупін, Жанна Кадирова, Олександр Ройтбурд, Ілля Чічкан, Група «Шило», Група «РЕП», Роман Пятковка, Стас Волязловський, Сергій Солонський, Володимир Наумець, Леонід Войцехов, Сергій Ануфрієв, Олександр Супрун, Федір Тетянич, Олег Соколов.

«Ця виставка демонструє багатство українського мистецтва та його внесок у світову культуру», – заявив на відкритті директор Музею сучасного мистецтва Ксав’є Рей.

«Ми раді, що багаторічна праця й ентузіазм українських приватних колекціонерів та мистецтвознавців дали свій результат. Проведення виставки в Центрі Помпіду – це фактично визнання незалежності та унікальності українського сучасного мистецтва на найвищому рівні. А поки – працюємо далі, адже попри це вагоме досягнення українському мистецтву ще є куди розвиватися», – підсумував Зенко Афтаназів.

Куратор Центру Помпіду Ніколя Луччі-Гутніков відзначив, що комісія отримала дуже позитивне враження від колекції й тепер можна офіційно заявити, що ці дари є частиною виставки. Це неймовірна подія, адже в Центрі Помпіду прагнуть зобразити глобальну панораму світового мистецтва.

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023