Міжнародна рада музеїв створила Червоний список загроженої культурної спадщини України

До Червоного списку загроженої культурної спадщини України увійшли об’єкти з музейних колекцій і збірок одинадцятьох установ.
Міжнародна рада музеїв ІСОМ публікує Червоні списки загроженої культурної спадщини з 2000 року. Їх створюють як практичний інструмент для боротьби з незаконною торгівлею культурними об’єктами. Про це пише Читомо.
«Надзвичайні Червоні списки готують для регіонів, де поруч з наявністю нелегального трафіку культурної спадщини відбулися катаклізми, як-от збройні конфлікти. Червоний список для України є першим, що був підготовлений не після завершення, а ще під час війни», – пояснює Анастасія Чередниченко, віцепрезидентка ІСОМ Україна.
За словами Анастасії Чередниченко, до Червоного списку входять не лише викрадені речі, а й зразки предметів, що перебувають такою під загрозою. У випадку України найбільш загрожена культурна спадщина перебуває на тимчасово окупованих територіях.
До Червоного списку загроженої культурної спадщини України увійшли об’єкти з:
- Інституту археології НАН України;
- Львівського музею історії релігії;
- Музею книги і друкарства України;
- Національного художнього музею України;
- Музею Івана Гончара;
- Національного музею історії України;
- Національного музею українського народного та декоративного мистецтва;
- Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра»;
- Національного заповідника «Давній Галич»;
- Археологічного музею КНУ імені Тараса Шевченка;
- Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
«Червоні списки – інструмент, який використовує фахова міжнародна спільнота, тому для нас так важливо було його створити, аби ще раз заявити, зрозумілим для неї способом, що відбувається в Україні зараз, аби ще раз привернути увагу до того, в якій небезпеці перебуває українська культурна спадщина», – каже Анастасія Чередниченко.
Міжнародна рада музеїв (ICOM) була заснована 1946 року, щоб представляти музеї та музейних фахівців у всьому світі. Її мета – захист матеріальної та нематеріальної культурної спадщини. Організація має представництва у понад 120 країнах світу.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром