ДНК-експертиза підтвердила: письменника Володимира Вакуленка вбили під час окупації

28 Листопада 2022, 21:03
Володимир Вакуленко 631
Володимир Вакуленко

Дитячий письменник Володимир Вакуленко загинув під час окупації на Харківщині. Про вбивство свідчать фотодокази і результати ДНК-експертизи.

Про це повідомили журналісти редакції розслідувань Суспільного.

Володимир Вакуленко — прозаїк, поет, дитячий письменник і лауреат численних літературних премій. 

24 березня Володимира Вакуленка викрали російські окупанти у селі Капитолівка поблизу Ізюма на Харківщині. Батьки письменника понад пів року шукали свого єдиного сина. Мама Володимира Олена дізналася, де живуть викрадачі й ходила до росіян з проханням відпустити Володимира. Згодом до неї надходила інформація, що сина нібито вивезли з України.

Після того, як українські війська звільнили окупований Ізюм, в місті виявили місце масового поховання. Станом на початок вересня, там знайшли понад чотири сотні тіл. Поховання проводила місцева ритуальна служба, вона ж вела журнал із даними про небіжчиків. Як з’ясували журналісти, у цьому журналі, під номером 319 були вказані дані письменника.

Спершу правоохоронці заперечили інформацію про те, що в цій могилі був похований Володимир Вакуленко. 20 жовтня в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» речник прокуратури Харківщини зробив заяву про те, що під номером 319 вони виявили тіло невідомої жінки.

Однак розслідувачі знайшли фото тіла під номером 319, зроблене перед похованням. На ньому — прострелені документи Володимира Вакуленка. Також — татуювання на руці, схоже на те, що мав письменник. Нині ж дані про загибель письменника підтвердила ДНК-експертиза.

У Вакуленка лишився неповнолітній син. Дитина має інвалідність і потребує допомоги. Чоловік майже ніколи з ним не розлучався.

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023