Оголосили лауреатів літературної премії «Рівненський акцент-2022»

28 Листопада 2022, 09:28
Лауреат премії Олексій Заворотній 260
Лауреат премії Олексій Заворотній

Шестеро письменників стали лауреатами приватної літературної премії «Рівненський акцент», яку започаткувала родина Диб'яків три роки тому.

У номінанти премії "Рівненський акцент" з семи претендентів потрапили шестеро. Про це повідомляє Суспільне Рівне.  

За словами голови оргкомітету премії Неоніли Диб'як, до авторів є лише одна вимога — вони мають писати про Рівненщину. Розглядають твори, написані впродовж останніх 10-15 років.

«У мене є п'єси на історичну тему і є п'єси сучасні. Так от, історичні п'єси на тему Рівненщини, і пані Ніла попросила, щоб я їх дав. Для мене це було несподівано, і дуже приємно, що я став лауреатом», — ділиться лавреат премії Олексій Заворотній.

Премією відзначають твори художньої літератури, в яких йде мова про відомих людей, пам’ятні події та проблеми Рівненщини, з метою популяризації літературно-мистецьких надбань області.

«Ми всіх, хто пише про Рівненщину, нагороджуємо званнями лавреата, вручаємо дипломи й подарунки. Наші подарунки теж мають особливість, це не гроші. Це обов'язково мають бути якісь вироби майстрів, художні полотна, будь-які речі, які мають мистецьку цінність, але вони зроблені в Рівному, намальовані рівненськими митцями», — пояснює Неоніла Диб'як.

У 2022 році лауреатами стали рівняни Лідія Гольонко, Наталія Демедюк, Олексій Заворотній, Анна Лимич, Євгенія Пірог та Марія Солтис-Смирнова з Вараша.

Читайте також: Премія фонду Петерсона оголосила короткий список

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023