На Google Arts & Culture з’явився спеціальний розділ про Україну

25 Листопада 2022, 11:49
Платформа Google Arts & Culture 580
Платформа Google Arts & Culture

Google разом з Міністерством культури та інформаційної політики України за підтримки першої леді Олени Зеленської презентували онлайн-простір української культури на платформі Google Arts & Culture – «Україна поруч» (Ukraine is Here).

 

Про це повідомили на сайті Мінкульту.

 

Проєкт реалізовано завдяки партнерству Google та Міністерства культури та інформаційної політики України, а також 10 партнерів, що долучилися до створення українського розділу платформи Google Arts & Culture, серед яких: Національний художній музей України, Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей театрального, музичного та кіномистецтва України та інші.

 

На власній сторінці українська культура репрезентована чотирма розділами: Культура, Архітектура, Мистецтво та Природа

Відтепер люди з різних країн зможуть дослідити автентичні й інтерактивні історії про українську культуру, відвідати віртуальні екскурсії та познайомитися із найзнаковішими роботами українських художників у 6 віртуальних виставкових просторах.

За допомогою технології доповненої реальності в додатку Google Arts & Culture – переглянути понад 40 неймовірних 3D моделей, зокрема Софійський собор, замок Паланок і Національна опера України. На платформі також доступні деякі об’єкти, фізичні аналоги яких було пошкоджено чи знищено внаслідок російських обстрілів, як-от дзвіниця Успенського собору в Харкові.

Українські сезонні народні обряди та святкові традиції, українська традиційна кухня, створення писанокнародні пісні, ремесла, захопливі краєвиди, біосферні заповідники та багато іншого – «Україна поруч» у будь-якій точці світу!

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив, що завдяки культурі створюються сильні наративи, які є ефективним інструментом комунікації на культурному та інформаційному фронтах.

«Тепер в Google можна гуглити культуру України. Презентуємо проєкт у буремні часи. Коли до нашої сміливої, потужної, модерної держави прикута особлива  увага. Ukraine is Here – надзвичайно потужний проєкт, який є результатом плідної співпраці, справжньої синергії команд – Google Arts & Culture, нашого міністерства, державних агентств, багатьох музеїв, заповідників та окремих експертів-фахівців. Нові можливості розповісти про українську культуру – масштабно, цікаво й сучасною цифровою мовою, як  це зроблено на платформі Google Arts & Culture – це ще одна наша спільна перемога», – підкреслив Олександр Ткаченко.

«За місяці війни в нас понад 500 пошкоджених чи зруйнованих музеїв, історичних будівель, храмів.  Все це створювалося поколіннями українців для нових поколінь. Отже, одразу стало зрозуміло – нам треба рятувати від навали не тільки наших людей, а й нашу культуру, мистецтво. Наша культура – не тільки наша. Це спадок всього цивілізованого світу. Коли культурні цінності втрачає одна країна – втрачає весь світ. Тож зберігаймо, примножуймо, дивімося, захоплюймося – гуглимо українську культуру – і так збагачуймо світ», – закликала перша леді України Олена Зеленська.

Своєю чергою заступниця міністра культури та інформаційної політики Анастасія Бондар розповіла, що співпраця з Google Україна розпочалася ще у 2017 році в рамках проєкту «Автентична Україна». За її словами, понад 5 років спільних напрацювань стали основою для створення окремого розділу, присвяченого Україні на Google Arts & Culture. 

«Сьогодні, як ніколи хочеться, щоб Україна була поруч де б ми не знаходилися і завдяки цьому розділу  на Google Arts & Culture ми прагнемо створити незабутній, унікальний цифровий досвід, який об’єднує митців та партнерів, з метою збереження та промоції української культури, мистецтва, архітектури та природи», – зазначила Анастасія Бондар.

Директор Google Arts & Culture Аміт Суд подякував всім, хто долучився до створення українського онлайн-простору і наголосив, що «Україна поруч» – лише початок українського проєкту на міжнародній платформі.

«Ми пишаємося сьогоднішнім запуском. Нам дуже пощастило працювати Міністерством культури та інформаційної політики України та іншими нашими партнерами протягом п’яти років і невпинно рухатися до однієї мети – зробити українську культуру доступнішою для всіх у будь-якому куточку світу. І саме завдяки цим людям сьогодні, попри всі виклики, з якими ми стикаємося, ми можемо представити новий контент, нові історії, нових митців світовій аудиторії. І це тільки початок», – зазначив директор Google Arts & Culture.

Довідково: Google Arts & Culture – це платформа, де зібрані цифрові версії мистецьких витворів та різноманітних об’єктів культури з понад 2000 закладів культури з 80 країн світу. На платформі розміщено 6 мільйонів артефактів (включно з фотографіями, відео, рукописами та іншими документами мистецтва, культури та історії), понад 400 тисяч творів мистецтва та понад 10 тисяч цифрових виставок. 

Коментар
Код блоку:
07/12/2022 Середа
07.12.2022
06.12.2022