Розчулив журі до сліз: на фестивалі в Забже переміг юний співак з Охтирки

16 Листопада 2022, 16:21
Переможець конкурсу 729
Переможець конкурсу

У польському Забже, що є містом-партнером Рівного, пройшов United Kids Festival, засновником якого є відомий український композитор та продюсер Руслан Квінта.

За перемогу на конкурсі змагалися 50 дітей з України, Польщі, Німеччини та Казахстану. З них у фінал вийшло 12 виконавців. По 3 у кожній з чотирьох вікових категорій. Беззаперечним лідером конкурсу став 10-річний Артем Котенко з Охтирки, який отримав найвищі бали від журі. Про це журналістам Район.Культура розповіли організатори.

До складу журі увійшли: TAYANNA, Катерина Бужинська, композитор та коуч «Голосу країни» Влад Зеленський, співачка Юлія Белей, автор та виконавець Володимир Дорош, співачка та королева краси Польщі 2022 року URANA, польська співачка Marien.

Гран-прі United Kids Festival отримав 10-річний Артем Котенко, який вразив журі своїм проникливим виконанням пісні «Tell me» з репертуару Declan Galbraith.

«Зараз діти намагаються обирати для виконання пісні, які співзвучні з подіями, які зараз відбуваються у нашій країні. Ми вирішили поїхати на цей конкурс до Польщі, щоб зняти стрес. Адже наше місто Охтирка знаходиться у прифронтовій зоні. І зараз діти зарано дорослішають, тому що бачать руйнування та смерті. І моя дитина на конкурсі хоча б на день змогла зануритися у атмосферу, яка пов'язана з мирним життям», – розповідає мама переможця Альона Котенко.

Зауважимо, що Артем Котенко цього року вже отримував у липні гран-прі пісенного конкурсу, що відбувся у болгарському місті Сленчев Бряг на фестивалі «З Україною у серці». Також у 2020 році Артем був лауреатом «Чорноморських ігор». Хлопчик є вихованцем дитячого колективу «Крошки» з Сум. Також Артем є учасником театрального колективу «Асорті».

«Коли на сцену вийшов Артем, у мене не було сумнівів, що це гран-прі. Коли він почав співати, я зрозуміла, що саме ця дитина була на конкурсі найкращою! Це наш український скарб, який може підкорити світ! У Артема такий драматизм у голосі, що, коли він співав, у мене на очі наверталися сльози. Це були справжні емоції! Це був такий дитячий крик про допомогу! Відразу перед очима прилетіло все сьогодення і що відбувається з нашою країною. Артем вразив мене до глибини душі! Вважаю, що під час війни такі конкурси необхідні. Треба підтримувати українську культуру та пропагувати її у світі!», – наголосила Катерина Бужинська. 

Переможець теж дуже розлучився, коли дізнався про перше місце. Від переповнення емоціями дитина заплакала. Втішати дитину кинулися усі члени журі. 

«Кожен артист підійшов до Артема і сказав добрі слова. розповіла мама переможця. Мабуть, Артем теж зміг викликати емоції у відомих артистів. Під час його виступу я спостерігала, як Катерина Бужинська та TAYANNA витирали сльози. Це було для нас дуже зворушливо. Таке дитина запам'ятає назавжди! Мені також дістався спеціальний зірковий приз – Катерина Бужинська подарувала меніі парфуми», – каже мама хлопчика.

На гала-концерті фестивалю, що відбувся після конкурсу, виступили 12 дітей-фіналістів, члени журі, а також відома польська співачка Кася Мась та гурт Three Of Us. Хед-лайнером гала-концерту став ALEKSEEV.

«Діти сумують за своєю Батьківщиною, за друзями, їм не вистачає спілкування, тому задача нашого фестивалю – створити умови, у яких діти відчували б себе захищеними, щоб вони хоч на деякий час відчули себе у атмосфері мирного життя. Також хотілося б, щоб наші таланти побачив увесь світ! Я дуже вдячний українським та польським артистам, які відгукнулися та підтримали мою ініціативу щодо проведення фестивалю. Також нас підтримала пані мер міста Забже Малгожата Манька-Шулік. Нам безкоштовно була надана прекрасна зала «Дому Музики та танцю». Також в організації події мені дуже допомогла співачка з Польщі Юлія Белей», – прокоментував Руслан Квінта. 

Головний приз, який отримає Артем Котенко за свою перемогу – це пісня від Руслана Квінти, а також хлопчик премійований грошовою відзнакою у розмірі 500 євро. Переможці з кожної вікової категорії також отримали грошові призи розміром 250 євро. У категорії 6-9 років перше місце дісталось Катерині Попович з України, серед дітей 10-12 років переміг Артем Котенко, у категорії 13-14 років лідирувала Яна Федоренко (Україна), а у старшій віковій групі з 15-16 років переміг Матвій Гасимов

(Україна).

Спеціальним призом Руслан Квінта також вирішив відзначити юну польську співачку Ванессу. Для неї засновник конкурсу також напише пісню.

Коментар
Код блоку:
28/01/2023 Субота
28.01.2023
27.01.2023