У Львові відновили столітню браму поблизу «Львівської політехніки»

15 Жовтня 2022, 10:10
Історичні двері 489
Історичні двері

У Львові відреставрували історичні двері у будинку №6 на вулиці Кольберга. Над відновленням брами фахівці працювали близько 2 місяців.

Про це пише Львівська міськрада.

«Ця столітня дерев’яна брама за такий тривалий час експлуатації була дуже зношеною. Сама конструкція зазнала деформації, дерев’яні елементи були пошкоджені. Ми знайшли отвори від стріл і навіть сам наконечник, який там застряг. Швидше за все, хтось використовував браму як мішень», – розповів майстер-реставратор Богдан Герус.

Фахівці також відтворили втрачену частину кованих ґраток та полагодили віконниці, які тепер відчиняються всередину. Особливістю ґраток є те, що вони однакові, а не дзеркально симетричні як зазвичай трапляється у львівських брамах. 

Як зазначив директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик, загальна вартість робіт – 67 тисяч гривень. З цієї суми місто оплатило 70%, відтак внесок мешканців склав 20 100 гривень.

Нагадаємо, брами у Львові реставрують в межах міської Програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

 

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром