Радіодиктант національної єдності: коли та як проходитиме

06 Жовтня 2022, 12:45
Фото ілюстративне 2108
Фото ілюстративне

Триває підготовка до 22-го Радіодиктанту національної єдності, який традиційно проводить Українське радіо. 

Всі подробиці розповіли в ефірі Українського радіо виконавча продюсерка регіонального мовлення з дирекції Українського радіо Юлія Шелудько та член правління Суспільного мовлення Дмитро Хоркін, – пише Суспільне.

Коли відбудеться Радіодиктант

Українське радіо – головний радіомовник нашої країни – вкотре готується до Радіодиктанту національної єдності. Він відбудеться 9 листопада, в День писемності і мови об 11:00.

Диктант транслюватиметься на Українському радіо та Радіо Культура, а також на Першому канал Суспільного мовлення й, можливо, це буде в ефірі всіх провідних телеканалів України, які транслюють марафон «Єдині новини».

Радіодиктант – це флешмоб, акція, яка показує наше ставлення до мови, яка зараз має надзвичайно важливе значення.

Також організатори закликають надсилати написаний Радіодиктант. 

«Ми не перевіряємо за ним знання, це не форма контролю. Нам важливо показати усьому світу і всім нам, як багато надіслали цих диктантів. Враховуючи умови воєнного часу, якщо час буде незручним, то ви можете написати радіодиктант дещо пізніше, передивившись запис у ютубі. Ми будемо чекати на ваші листи та повідомлення, адже головне – аби ми всі об’єдналися», – пояснили в ефірі.

Хто готуватиме та читатиме Радіодиктант цього року

Читатиме текст відома народна артистка України, актриса театру та кіно Ада Роговцева.  Писатиме цей текст кінорежисерка, письменниця Ірина Цілик.

«Зараз ми з командою пропрацьовуємо тематику цього тексту, будемо радитися. Локацій зараз, звісно, не розголошуємо, проте буде одна із шкіл, яка писатиме диктант безпосередньо в об’єкті укриття, тому що це тривала подія», – розповіли під час ефіру.

Чи можна підготуватися до написання диктанту

Радіодиктант відбудеться 9 листопада, але за місяць до того в ефірах Українського радіо і Радіо Культура будуть приділяти цьому дійству велику увагу. 

«Ми будемо запрошувати й авторку, й Аду Роговцеву, маємо й цікаві сюрпризи, тому що зараз українською мовою починають дедалі більше говорити саме українці з міст чи родин, які раніше були російськомовними», – розповіли організатори.

Чорнобровий
Данило Чорнобровий

На ефіри, серед інших, буде приходити й блогер Данило Чорнобровий, який розповідатиме, як вивчити українську мову, як краще її опанувати, використовувати її в побуті, як краще спілкуватися в соціальних мережах. Також він розповість, чому круто долучитися до Радіодиктанту, який є не перевіркою знань, а флешмобом, який об’єднує українців.

Нагадаємо, минулого року переможницею Всеукраїнського радіодиктанту стала вчителька Галина Шуражителька села Комарове Ковельського району Волинської області.

Коментар
22/06/2024 Субота
22.06.2024
21.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром