Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів: де дивитися в Україні

24 Вересня 2022, 11:29
Фото ілюстративне 1340
Фото ілюстративне

В Україні стартував Мангеттенський фестиваль короткометражних фільмів, який паралельно відбуватиметься у понад 400 локаціях по всьому світу.

Вперше його провели в 1997 році, але масштабною подія стала після терактів в США 11 вересня 2001 року — через трагедію засновник фестивалю Нік Мейсон хотів скасувати все, але влада Нью-Йорка попросила провести покази, щоб підтримати місцевих жителів. Пише Суспільне.

 

Українці вже вшістнадцяте приєднуються до глядачів у всьому світі та беруть участь у голосуванні за переможців. До програми кінофестивалю ввійшло 10 стрічок. Значна частина програми — це фільми, які вже встигли зарекомендувати себе на престижних світових кінофестивалях — на «Санденсі», в Локарно та Палм-Спрінґсі.

Найбільше у програмі комедій:

  • «Дон проти блискавки» (Велика Британія) посміється над лихою вдачею буркотливого старого шотландця;
  • «Врятувати бджіл» (США) розповість про безладне розставання двох закоханих;
  • «Лікування» (Іспанія) — кумедна історія про побічні ефекти, які виникають при боротьбі з облисінням;
  • «Фетиш» (США) — у стрічці обігрується пригода з сексом на одну ніч.

Також анонсовані картини в жанрі драми:

  • «Ковдра» (Фінляндія) — щемлива історія 1939 року про дівчинку, яка рушає на пошуки молока для братика;
  • «Варша» (Франція, Ліван) порушить тему міграції з Сирії;
  • «Велика зелень» (Франція) — фільм про боротьбу з вирубкою лісів.

Є в програмі й трилер — стрічка «Вільне падіння» (Франція), події якої розгортаються довкола терористичної атаки на Всесвітній торговельний центр у Нью-Йорку.

До короткого списку потрапили й 2 анімаційні стрічки: «З любов’ю, тато» (Чехія, Словаччина), яка розповідає про стосунки доньки й батька, який відбуває термін у в’язниці та «Плавець свободи» (Австралія, Франція) — яскрава історія про волелюбність, яка проводить паралелі між старим і сучасним Гонконгом.

Проголосувати за переможців, а також переглянути розклад кіносеансів фестивалю в Україні можна тут. Переможців оголосять у жовтні 2022 року на офіційному сайті.

Коментар
Код блоку:
07/12/2022 Середа
07.12.2022