У Лондоні видали білоруською мовою «Бейрутські оповідання» Агатангела Кримського

21 Вересня 2022, 16:20
Агатангел Кримський 833
Агатангел Кримський

У Лондоні «Бейрутські оповідання» Агатангела Кримського, українського науковця та письменника родом з Володимира, видали білоруською мовою. 

Про це повідомили на сайті видавництва Skaryna Press.

«Бейрутські оповідання» вперше видали українською мовою у 1906 році. Це психологічний і сатиричний шедевр, а також — коштовний мистецький і етнографічний матеріал для розуміння Лівану та Близького Сходу загалом, — кажуть автори.

Переклад здійснив Уладзіслав Гарбацкі.

«Вперше білоруському читачеві пропонується оповідання класика української літератури і велета європейського мовознавства і орієнталістики, академіка, поліглота, одного з засновників Академії наук України, атланта України, а також — сина Білорусі. Письменник, поет, перекладач, історик, лінгвіст — він зробив надзвичайно великий вклад у розвитку української літератури, перекладу, науки і зробив би ще більше, якби не ГУЛАГ», — зазначили в анотації книги.

Читайте також: Луцькому музею подарували колекцію листів родичів вченого Агатангела Кримського

Довідково: Агатангел Юхимович Кримський народився 3 (15) січня 1871 у Володимирі (тоді Волинська губернія, нині Волинська область) — український історик, сходознавець, мовознавець, вчений, орієнталіст, письменник і перекладач, поліглот, один з організаторів Академії наук України (1918). Походив із кримськотатарського роду, що прийняв православ'я. Жертва сталінського терору.

Офіційно Кримський помер 25 січня 1942 року від виснаження в тюремній лікарні, але є версія, що він міг померти від жорстоких тортур у Кустанаї (нині Костанай, Казахстан).

Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022
03.10.2022