Руйнація та Історія параду: у Музеї Корсаків презентували дві нові експозиції

25 Серпня 2022, 17:45
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків 2574
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, відбулася презентація двох нових експозицій. Свої роботи презентували митці Віктор та Наталія Проданчуки, а також художники Андрій Зелинський та Олег Тістол.

Відкриття обох виставок відбулося у знакову для музею дату – 24 серпня. У цей день культурний заклад не лише відзначає День Незалежності України, а й святкує свій день народження.

Презентувати експозиції прийшла керуюча партнерка музею Леся Корсак, модерувала подію мистецтвознавиця  Зоя Навроцька. На захід прибули кілька десятків поціновувачів сучасного мистецтва, побувала на ньому і журналістка Район.Культура.

Леся Корсак, Віктор та Наталія Проданчуки і Зоя Навроцька
Леся Корсак, Віктор та Наталія Проданчуки і Зоя Навроцька

Читайте також: Музею Корсаків – чотири роки: підбірка виставок, які відкрилися впродовж нещодавніх років

Розпочалося дійство із представлення виставкового проєкту «Руйнація», який створило подружжя львівських  художників Віктора та Наталії Проданчуків. Експозиція виявилася настільки багатогранною, що під неї виділили декілька залів музею. Навіть самі митці точно не знають, скільки експонатів привезли до Луцька. Кажуть, що доставляли їх фурою і розвантажували дуже довго.

На виставці можна знайти як нинішні доробки майстрів, так і більш давні роботи, зокрема, з проєкту «Вічні й геніальні». В його рамках Віктор та Наталія малювали картини та робили скульптури відомих українських та світових художників.

Віктор та Наталія Проданчуки
Віктор та Наталія Проданчуки

Чимало експонатів митці створили за останні пів року. Всі вони – присвячені війні в Україні. Зокрема, в доробку Віктора є ціла серія асамбляжів – тривимірних творів мистецтва, створених за допомогою поєднання різних матеріалів і елементів, часто побутових предметів.

«Я люблю додавати в свої роботи те, що просто знайду на вулиці. Бо коли ти береш хороший матеріал, гарний твір простіше зробити. Моя концепція полягає в тому, щоб з будь-чого зробити прекрасне», – розповів скульптор.

Наталія ж останні шість місяців, свої переживання та думки про війну виливала на полотно. На своїх картинах вона зобразила оборонців Маріуполя, образ України, жнива у воєнний час. Однак, однією з її перший робіт після початку бойових дій стала картина про Бучу, де будинки виступили в образі маків.

«Маки – це символи смерті та смутку. І тому ці маківки – це будиночки, з яких люди вимушені були виїхати, а в деякі не зможуть більше повернутися. Ідей є дуже багато, але всі відразу я не можу реалізувати. Однак, буду працювати далі», – зазначила художниця.

Читайте також: Арт-Батальйон: як у Луцьку лікують мистецтвом

Ознайомившись та насолодившись витворами творчого подружжя, присутні вирушили на другий поверх музею, де їх чекала виставка «Історія параду», авторами якої є митців Андрій Зелинський з Дніпра та Олег Тістол, родом з Миколаївщини. Експозиція присвячена війні в Україні.

Презентувати роботи зміг лише один художник – арт-активіст та філософ Андрій Зелінський. Він зазначив, що на виставці представлені обрані роботи, які він створював ще з 2014 року.

«Я дуже радий, що можу святкувати День незалежності зараз тут, з вами. І це насправді дуже «ок», що наша виставка відбувається під час повітряної тривоги. В нас нема суперечок, що це – війна, в нас нема суперечок, чим вона закінчиться, в нас є тільки суперечки, коли вона почалася… Зі святом, шановні», – загадково сказав митець під час свого виступу.

Андрій Зелинський
Андрій Зелинський

Картини-силуети Олега Тістола на виставці чергуються з роботами Андрія Зелінського, які всіяні зображеннями Чебурашки. Леся Корсак розповіла про своє враження від такої композиції.

«Образ Чебурашки – це образ російського світу, над яким треба вміти сміятися. Це такий жорсткий «стьоб» над їхньою культурою, над їхнім зомбованим суспільством. І прірва між нашими світами – величезна», – зазначила пані Леся.

Читайте також: У Музеї Корсаків відкрилася виставка «Пошук слів», яка відновила роботу музею

Переглянути експозиції можна буде найближчі тижні, щодня, з 12:00 до 19:00.

Коментар
24/05/2024 П'ятниця
24.05.2024
23.05.2024