Жадан отримав польсько-білоруську літературну премію імені Єжи Ґедройця

17 Серпня 2022, 13:20
Фото з премії 1002
Фото з премії

Український письменник та музикант Сергій Жадан став лауреатом польсько-білоруської літературної премії імені Єжи Ґедройця.

Про це він повідомив 16 серпня на своїй фейсбук-сторінці. Сергій Жадан — перший український автор, якому присудили цю літературну премію.

Письменник зазначає, що це «чудова нагода подякувати всім тим полякам і литовцям — політикам, журналістам, активістам, волонтерам, тисячам громадян цих країн, які від початку повномасштабного російського вторгнення підтримують Україну, допомагають українцям, сприймають наші болі, трагедії, віру та впевненість як свої власні».

«Історія робить іноді дуже химерні кроки, її маршрути іноді складно прорахувати, проте в моменти найбільш значимі, найбільш вирішальні, історія зазвичай просвічує внутрішньою логікою», — Сергій Жадан.

«Так і в ситуації з цією війною все стало на свої місця, стало очевидно, хто є справді добрим і відважним сусідом, народом, сповненим гідності та поваги до іншого, а хто є мертвотним геополітичним покручем, начиненим комплексами, розладами та наскрізним глибоко вкоріненим шовіністичним безумством.
Зрозуміло, що нині всі нагороди, всі оплески й усі жести солідарності є передусім виявом підтримки всіх без винятку українців, які боряться за свою свободу. І за цю підтримку хочеться ще раз подякувати», — йдеться в дописі письменника. 
«Історія твориться важко й криваво, але цього разу ми самі закладаємо її підмурок. І разом у нас усе вийде. Працюємо далі, наближаємо перемогу!» — Сергій Жадан.

Нагадаємо, у липні Сергій Жадан став лауреатом німецької премії Ганни Арендт за політичне мислення 2022 року.

Читайте також: 

Довідково: Літературна премія імені Єжи Гедройця — премія, заснована 28 грудня 2011, що присуджується за найкращу книгу прози, яка видана в попередньому році, білоруською мовою в жанрах «художня проза» і «есеїстика». Засновниками є Посольство Республіки Польща в Республіці Білорусь, Польський Інститут у Мінську, Білоруський ПЕН-центр та Союз білоруських письменників. Премія названа на честь уродженця Мінська, польського публіциста і політика Єжи Ґедройця.
Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022
03.10.2022