На Волині запрацював культурно-освітній проєкт «Мир у цифровий час»

15 Серпня 2022, 14:45
Фото ілюстративне 1410
Фото ілюстративне

На Волині перейняли роботу над харківським проєктом «Мир у цифровий час»

Про це журналістів Район.Культура повідомили ініціатори проєкту.

«Добре, коли культурно-освітню сферу формує свідоме покоління, продовжуючи традиції своїх друзів-побратимів. Саме тому від мужнього та стійкого міста Харкова Волинь перейняла і продовжила роботу над проєктом Програма з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час», — кажуть організатори.

Мета програми:

  • посилення в суспільстві соціальної згуртованості та солідарності як важливих умов після воєнного відновлення, сталого розвитку країни, її європейської інтеграції;
  • підтримка місцевих органів влади та неурядових організацій, що працюють на місцях, для забезпечення політичної, соціальної та економічної участі молоді й жінок у процесі відновлення в Україні;
  • забезпечення виконання в Україні умов Резолюції 1325 Ради Безпеки ООН, Резолюції 2250 Ради Безпеки ООН та досягнення цілей сталого розвитку до 2030 року;
  • створення простору для повноправної участі людей з усієї України (у тому числі внутрішньо переміщених осіб) у вирішенні питань, пов’язаних з посилення соціальної згуртованості та солідарності в місцевих громадах під час війни.

Проєкт «Мир у цифровий час» передбачає виконання низки регіональних заходів: менторська програма для амбасадорок, дводенні тренінги, блог-кафе / мінісемінари, мистецький вернісаж до Дня миру тощо. 

Амбасадорки реалізують власні мініпроєкти, які стосуватимуться розбудови суспільного діалогу, громадського лідерства та миротворчості («Мистецтво – інструмент створення сенсів у час війни», амбасадорка – Вікторія Колодяжна; «На вернісаж запрошують книжки»,амбасадорка – Світлана Вірста; «Нові орбіти культури міста під час війни» – амбасадорка Ольга Галан; «Нові ролі звичайних жінок, які стали агентами змін під час війни» – амбасадорка Олена Галапчук-Тарнавська; «Відповідальне лідерство – потреба часу і запорука позитивних змін закладу освіти» – амбасадорка Ірина Ковальчук).

У межах проєкту акцент зроблений на залученні студентської молоді КЗВО «Луцький педагогічний коледж» та Волинського національного університету імені Лесі Українки до написання блогів з висвітлення наболілих та актуальних тем, якими живе Волинь, а також включеність до розбудови громадянського суспільства.

Читайте також: «Горить моє серце» – пісня до дня пам'яті Лесі Українки

Детальніше з блогерською діяльністю можна ознайомитися на порталі; з інформацією про перебіг та результати проєкту в групі у фейсбуці.

Довідково: Проєкт реалізується ГО «Ґендерний креативний простір» спільно з ГО «Фундацією прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022
03.10.2022