Англійській мові в Україні хочуть надати особливий статус: що зміниться

13 Серпня 2022, 16:34
Фото ілюстративне 1832
Фото ілюстративне

Міністерство культури та інформаційної політики розробило законопроєкт про встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування. 

Законопроєкт підготували за дорученням прем'єр-міністра України. Інформують на сайті Мінкульту.

«Розширення сфери застосування англійської мови в Україні сприятиме активізації процесів інтеграції українців у європейську спільноту. Кожен українець, який вивчатиме англійську мову, буде значно більше обізнаний про Європейське життя.  Це також допоможе формуванню суб’єктності України у світових глобалізаційних процесах. Крім того, після нашої перемоги, впливатиме на зростання інвестиційної та туристичної привабливості України», – зазначив Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України під час брифінгу в Медіа центрі Україна – Укрінформ.

Проєктом Закону передбачено:

  • встановлення особливого статусу англійської мови в Україні як мови міжнародного спілкування;

  • значне розширення сфери застосування англійської мови в Україні;

  • англійська мова буде обов'язковою в окремих публічних сферах суспільного життя, де наявні міжнародні комунікації.

Так, за ініціативи Мінкульту створюється міжвідомча робоча група з питань підготовки актів законодавства щодо забезпечення функціонування англійської мови як мови міжнародного спілкування. До її складу ввійдуть народні депутати України, представники державних органів та громадськості. Наразі в Мінкульті узагальнюються пропозиції, що надійшли від державних органів та громадськості й готується проєкт наказу про створення такої міжвідомчої робочої групи.

З урахуванням напрацювань міжвідомчої робочої групи підготують законопроєкт про забезпечення функціонування англійської мови як мови міжнародного спілкування, проведуть його громадське обговорення та підготовлено для подання на розгляд Уряду.

Читайте також: Ukrained: в англійському словнику сленгів з'явилось нове слово

Ростислав Карандєєв під час брифінгу в Укрінформі наголосив, що наразі Україна за світовим рейтингом займає лише 40 позицію зі 112 країн світу щодо рівня володіння громадян англійською мовою.

«Трансформація статусу англійської мови має розв'язати цю проблему. Це стратегічний курс України до членства в ЄС. У проєкті закону передбачається врегулювання використання англійської мови в окремих публічних сферах суспільного життя. У першу чергу, це стосується міжнародних комунікацій. Проєкт є певною декларацією, яка буде фіксувати позицію держави стосовно англійської мови та бачення, що додатково необхідно буде зробити в окремих планах та програмах», – зазначив Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України.

Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022
03.10.2022