У Рівному відкрили виставку «Воїни. Історія українського війська»
У Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрили виставку «Воїни. Історія українського війська», яку приурочили Дню Української Державності.
Про це 27 липня повідомили на фейсбук-сторінці музею.
До експозиції увійшли 16 банерів з інформацією про військові формування, що боронили нашу країну в різні часи, а також – предметний ряд, утворений історичними експонатами.
Зі вступним словом виступив директор РОКМ Олександр Булига. Він зазначив, що відкриття цієї виставки є лише одним із трьох заходів, запланованих у музеї до Дня Української Державності 28 липня. Також підготували проведення круглого столу «Пересопницьке євангеліє – символ української державності» та ще одну виставку, присвячену героїчній боротьбі Української Повстанської Армії за свободу рідного краю. Крім того, Олександр Булига висловив свою глибоку пошану тим співробітникам музею, котрі боронять нашу державу сьогодні в лавах сучасного українського війська.
Завідувач відділом історії РОКМ Ігор Марчук розповів присутнім детальніше про воїнів України минулих історичних періодів – руських дружинників, вояків Великого Князівства Литовського, козаків, повстанців УПА. Також закцентував увагу присутніх на предметному ряді, що підкріплює виставку – меч та фрагменти обладунків, зразки форми воїнів УПА та Збройних сил України, сучасні українські військові відзнаки, зброя середини XX століття, а також – футляри для ПТРК.
Історик, краєзнавець, художник-реставратор Микола Бендюк разом зі своїм товаришем Олександром Гребенюком, учасником Територіальної оборони міста Рівного, завітали на відкриття виставки із копією української шаблі XVII століття. Микола Бендюк розповів про роль цього виду зброї у розвитку української військової справи, а пан Олександр детально описав принесену копію історичної реліквії. Вона відтворює автентичний вигляд шаблі гетьмана Богдана Хмельницького, оригінал якої дістався полякам у якості трофею після Битви під Берестечком і нині зберігається у Національному музеї (Варшава).
Андрій Жив’юк, кандидат історичних наук, голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, познайомив присутніх з історіями двох захисників нашої землі, що віддали свої життя за Україну. Антін і Тарас Павлюки жили у різний час, проте народилися в одному селі та були родичами. Антін Павлюк служив у Армії УНР і загинув після поразки визвольних змагань, потрапивши під маховик більшовицьких репресій. Тарас Павлюк поліг у травні під час боїв на Донбасі, відважно воюючи в лавах ЗСУ. Андрій Жив'юк підкреслив, що пам’ять про цих людей не помре, доки живий і бореться сам український народ, висловив гордість за те, що нарешті топоніми України отримують імена її справжніх героїв – зокрема, відважних воїнів.
Читайте також: Рівненському краєзнавчому музею подарували колекцію вінтажних капелюшків
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром