На Рівненщині створюють унікальну карту області з ляльками-мотанками

25 Липня 2022, 14:34
Ляльки-мотанки 1696
Ляльки-мотанки

На Рівненщині в рамках благодійного проєкту «Народний оберіг» створюють унікальну карту області з ляльками-мотанками. Кожна мотанка представлятиме окрему територіальну громаду з її особливим колоритом.

Про це повідомила пресслужба Рівненської обласної державної адміністрації.

Організаторам вже почали надходити перші вироби. Їх авторки — місцеві майстрині, які вбирають ляльок-мотанок в одяг, притаманний тій території, використовують для декору характерні орнаменти, спосіб зав’язування хустки і навіть прикраси.

Оригінальну карту мотанок Рівненщини представлять на День Незалежності України. А потім авторські ляльки-обереги можна буде придбати. Кошти ж спрямують на потреби ЗСУ.

«Мотанка — символ добробуту, добра й надії. Вона виконувала функцію оберегу людської долі. Для виготовлення такої ляльки раніше використовували одяг членів родини. Робили її лише з щирими почуттями, тому вважали, що вона має потужну енергетику й захищає оселю та кожного її мешканця», — йдеться в дописі.

Мотанки, створені у рамках проєкту, — це унікальні авторські роботи.
«Нам надсилають справді оригінальні ляльки. Є окремі мотанки, а є цілі родинні композиції: мама з дитиною, чоловік із дружиною. І ці вироби дуже майстерно декоровані. Тут є і автентика, і тонка авторська робота. Після того, як ми презентуємо карту ляльок-мотанок, вони виконають ще й благодійну мету. Їх можна буде придбати і таким чином допомогти українським військовим, адже кошти ми спрямуємо на ЗСУ», — розповіла начальниця управління культури і туризму Рівненської ОДА Любов Романюк
.

Проєкт «Народний оберіг» реалізовує управління культури і туризму Рівненської ОДА спільно з територіальними громадами області.

Читайте також

Коментар
13/06/2024 Середа
12.06.2024
11.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром