Українська фуд-стилістка та письменниця потрапила до рейтингу найвпливовіших жінок Британії

17 Липня 2022, 12:28
Оля Геркулес 586
Оля Геркулес

Українська шеф-кухарка, кулінарна письменниця, фуд-стилістка та активістка й співзасновниця благодійної ініціативи Cook for Ukraine Оля Геркулес, увійшла до рейтингу найбільш впливових жінок року за версією британського Vogue

Про це Оля Геркулес повідомила 15 липня у своєму інстаграмі.

«Мене обрали однією з найвпливовіших жінок #Vogue25, і я пишаюся тим, що розділяю цей простір із такими видатними жінками, як Назанін Загарі-Раткліфф, Джебіна Ясмін Іслам, Соня Бойс, її величність Королева та іншими», — йдеться у дописі Ольги.

Читайте також: Synchrodogs фотографували Мей Маск для VOGUE

Після початку повномасштабного вторгнення росії, Оля стала співзасновницею благодійної ініціативи Cook For Ukraine. 14 квітня в межах проєкту український шеф-кухар Юрій Ковриженко та британський шеф Джеймі Олівер провели благодійну вечерю в Лондоні. Усі зібрані кошти передали на допомогу українцям, які постраждали від війни.

Завдяки ресторанам і клубам, домашнім кухарям і продажу шкільної випічки  UNICEF наразі зібрав близько 1 мільйона фунтів стерлінгів, а також отримав безцінну обізнаність про тяжке становище країни через кулінарну культуру. Для Олі Геркулес, досвід кампанії змінив її назавжди. 

«Навіть коли Україна буде вільною, я не збираюся припиняти свою активність. Я змінилася», – каже вона.

Кожного року британський Vogue складає список 25 найвпливовіших жінок, які досягли успіху в різних сферах життя: політикині, музикантки, дизайнерки, активістки та інші. Цього року редакція журналу особливо звернула увагу на тих жінок, які пройшли через тяжкі випробування та продемонстрували стійкість. Згадується Назанін Загарі-Раткліфф, яка в березні возз’єдналася зі своєю сім’єю після шести років ув’язнення в Ірані

Або Джебіна Ясмін Іслам, чию сестру, Сабіну Несса, вбили у вересні минулого року. Джебіна погодилася сфотографуватися для Vogue в межах своєї роботи з підвищення обізнаності про чоловіче насильство над жінками. Також до списку ввійшли королева Єлизавета II, Ненсі Доджака, Джоді Комер, Емма Томпсон і Вікторія Бекхем.

Читайте також: Книга Synchrodogs – у ТОП 10 подарунків від VOGUE

Довідково: Оля Геркулес народилася в Каховці. Разом з українськими, вона має єврейські, бессарабські й сибірські корені. Дівчина переїхала до Великої Британії у віці 18 років для вивчення італійської мови і політики в університеті Ворика. 

Починала як кухарка після завершення курсу в школі їжі й вина Лейта у 2008 році. Писала для журналу «Джеймі» і як стилістка їжі для різних видань. Потім вона пішла працювати в лондонський ресторан «Оттоленги» як шеф-де-парті. Знімалася у шоу Saturday Kitchen.

Вже майже двадцять років мешкає в Лондоні. Її книги з рецептами української та інших східноєвропейських кухонь перекладені понад десятьма мовами. Шеф-кухарка щороку вирушає в експедицію Україною і продовжує вивчати різноманітність нашої кухні через автентичні рецепти різних регіонів.

Особливо популярною стала найперша книга Олі — Mamushka: Recipes from Ukraine & beyond («Мамушка»), якою письменниця познайомила британців з українськими стравами та деякими звичаями. Шеф-кухарка щороку вирушає в експедицію Україною і продовжує вивчати різноманітність нашої кухні через автентичні рецепти різних регіонів.

Одна з подорожей відбулася 2021 року. Це був п’ятий фуд-тур Україною, який організувала Оля Геркулес разом з британською командою Experience Ukraine and beyond, що спеціалізується на екскурсіях Україною. Зупинилася група в Нижньому Селищі й упродовж тижня досліджувала Закарпаття — через прогулянки горами, відвідування базарів і церков і, звичайно, через їжу. Бували на сироварні, куштували бринзу та вурду, ліпили вареники та манти, варили юшку тузлук. Завершили експедицію музикою й танцями. Так Оля Геркулес знайомила британців з Україною.

Коментар
Код блоку:
05/10/2022 Середа
05.10.2022
04.10.2022
03.10.2022