«Меми – потужна зброя», – художник Роман Мінін про мистецтво в час війни

06 Липня 2022, 17:30
Роман Мінін у Музеї Корсаків 1131
Роман Мінін у Музеї Корсаків

Харківський художник Роман Мінін у розмові з ведучою програми «Розмова в Музеї Корсаків» Світланою Федонюк поділився думками про сучасне українське мистецтво в час війни.

«Розмова в Музеї Корсаків» — спецпроєкт Район.КультураЖурналісти видання обрали найцікавіше з інтерв'ю про вплив війни на митця, а також про витвори мистецтва, найпотрібніші зараз українському суспільству, — плакат та... меми. 

У розмові зі Світланою Федонюк Роман Мінін поділився, що мав передчуття початку російсько-української війни. Ще у 2008 році він малював картини, які в 2010 році утворилися в серію робіт «Сни про війну».

«У мене багато творчості про цю війну. І є певні спроби аналізу: чому це сталося?» — розповів митець.

Роман каже, що також проводив ментальний аналіз війни, роздумував над ментальними причинами, мав певні здогадки, чому це станеться і як воно буде. 

Художник поділився, що в нього часто запитують, чому він не вривається в інформаційний простір з карикатурами путіна і подібними. На що Роман відповідає: «інтелектуальні твори про війну вже зробив заздалегідь». 

«Я просто опинився у своєму кошмарі, й для мене був потрібен час, щоб прийти до тями. Все, чого я боявся, все-таки сталося», — розповів митець.

На думку Романа, зараз не час для такої творчості, яку він робив до цього, бо тепер на часі плакатне мистецтво.

«Плакатне мистецтво, мистецтво мемів – це дуже важливі жанри, і хто в них мастак, той зараз і потрібен державі, соціуму... Потрібен усім», — Роман Мінін.

Митець відзначив появу багатьох нових імен, нових потужних митців у цьому жанрі – жанрі інтернет-мемів. Роман каже, що зробив багато складних та хороших робіт, але вони зараз, на його думку, не так потрібні, як ці «прикольні» меми.

«Меми — це дуже потужна зброя», — поділився Роман Мінін, однак відразу ж додав, що сподівається, аби люди не залишилися після війни на цьому рівні – на рівні мемів.    

Художник хотів би, щоб люди не звикли до «цих мемчиків, а хотіли чогось глибшого, якихось серйозніших і цікавіших робіт».

Читайте такожАрттерапія: небанальні меми, які підбадьорюють під час війни

Нагадаємо, що 3 червня у Луцьку відкрилась виставка «Пошук слів» Романа Мініна та Даніка Манжоса, яка відновила роботу Музею Корсаків. Заклад можна відвідати щодня з 12:00 до 19:00, усі кошти від продажу квитків йдуть на виготовлення турнікетів для ЗСУ.

Читайте також: Творча зустріч із харківським художником Романом Мініним в Музеї Корсаків

Роман Мінін – найдорожчий з наймолодших сучасних українських митців, і одночасно добре знаний за кордоном. 

Він художник-монументаліст, графік, фотограф і музикант родом із Донеччини. До вторгнення росії 24 лютого проживав і творив у Харкові, де прославився роботами на шахтарську тематику. У перші місяці тимчасово проживає у Луцьку, тісно співпрацює з Музеєм сучасного українського мистецтва Корсаків, продовжує писати свою «казку про Донбас». 

Читайте також: Розмова з Романом Мініним в Музеї Корсаків

***

«Розмова в Музеї Корсаків» — це серія пізнавальних відеоінтерв'ю зі сучасними українськими митцями або їхніми представниками. Так редакція Район.Культура популяризує культурну спадщину та зберігає національну пам’ять українського народу. 

Авторка та ведуча – культурологиня Світлана Федонюк.

Щоб не пропускати випусків програми Розмова в Музеї Корсаків, запрошуємо підписатися на ютуб-канал Район.Культура.

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром