Український борщ внесли до Списку культурної спадщини ЮНЕСКО

01 Липня 2022, 14:10
Український борщ – у списку ЮНЕСКО 1124
Український борщ – у списку ЮНЕСКО

На п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що відбулося 1 липня, елемент «Культура приготування українського борщу» внесено до Списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує негайної охорони.

Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

«Українська кухня тісно пов'язана з нашою культурою та історією. Борщ — це взагалі елемент об’єднання та національної ідентифікації всіх українців. Кожна родина у всіх регіонах нашої країни має свій рецепт приготування цієї страви. Відрізняються й локальні продукти. Та, однозначно, борщ має асоціюватись виключно з Україною. Бо саме тут його почали готувати сотні років тому і до сьогодні готують найкраще. Відтепер український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО. Ніхто не має права привласнювати наше», — зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Так, члени Комітету в рішенні відзначили, що елемент виконує функцію соціальної інтеграції та згуртованості, яка служить об'єднанню народу України, незалежно від віку, статі чи походження. В цьому сенсі елемент демонструє важливу роль нематеріальної культурної спадщини під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. 

Нагадаємо, зважаючи на загрози українській культурній спадщині через російську агресію, МКІП звернувся до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до Списку термінової охорони ЮНЕСКО.

Читайте також: Скажи «паляниця»: простий рецепт паляниці від Євгена Клопотенка

Все це стало можливим завдяки зусиллям експертів Євгена Клопотенка та Марини Соботюк за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і Міністерства закордонних справ України.

Читайте також: Як приготувати борщ Клопотенка: 5 найсмачніших рецептів

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром