Мінкульт створить «білий» список російських артистів

25 Червня 2022, 14:06
Зірки російського шоубізу 719
Зірки російського шоубізу

В Україні з’явиться «білий» список російських артистів. Російські зірки, що потрапили до переліку, зможуть, як і раніше, гастролювати в Україні, а їхня музика крутиться на радіо та музичних каналах.

Його створення передбачає законопроєкт №7273-д, який ухвалила Верховна Рада. Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, до списку включатимуть виконавців, які подали заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних межах. 

Декларація також міститиме:

  • заклик до держави-агресора (зараз це лише росія) негайно припинити агресію проти України;
  • зобов'язання утримуватись від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;
  • згоду на публікацію такої декларації;

Музикант не повинен входити до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

 

Заява про включення до переліку подається до СБУ артистом, його законним представником, організатором гастролей чи правовласником творів.

Форма, зміст та вимоги до оформлення декларації визначаються СБУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади.

Оприлюднює та оновлює список Апарат РНБО на офіційному веб-сайті.

Читайте також: «Культура війни»: мінкульт створить бренд для комунікації з окупованими територіями

Виняток із переліку може проводитись СБУ на підставі подання РНБО, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також Центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури.

Служба безпеки України має право не розкривати причини відмови у включенні чи виключенні з неї.

Законопроєктом №7273-д парламент заборонив публічне виконання музики виконавців-громадян росії. Виняток зроблять для колишніх громадян держави-агресора, які є чи на момент смерті були громадянами України.

Серед авторів ініціативи народні депутати із фракцій «Слуга народу» (Микита Потураєв, Олександр Санченко, Єлизавета Богуцька, Євгенія Кравчук) та «Європейська солідарність» (Софія Федина, Володимир В'ятрович, Микола Княжицький).

Влітку 2015 року в Україні створили «чорний» список артистів, які загрожують національній безпеці України. Найчастіше до нього потрапляють зірки з росії та інших країн за публічну підтримку анексії Криму чи гастролі на півострові.

Коментар
Код блоку:
09/08/2022 Вівторок
09.08.2022
08.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром