«Українцям більше не заходять вірші про любов»: поетеса Тетяна Власова у Луцьку

21 Травня 2022, 13:03
Тетяна Власова в Музеї Корсаків 536
Тетяна Власова в Музеї Корсаків

У Луцьку українська поетеса, співачка, громадська діячка та PR-директорка Одеського кінофестивалю та Української кіноакадемії Тетяна Власова взяла участь в мистецькому марафоні «Арт-батальйон» і декламувала лучанам та гостям міста свої вірші.

Читання відбулося в п’ятницю, 20 травня, у Музеї сучасного Українського мистецтва Корсаків, який і є організатором проєкту.

Як наживо, так і в онлайн-форматі присутні мали можливість поставити Тетяні запитання. Журналістка Район.Культура теж встигла поспілкуватися з мисткинею. 

Вона розповіла, що з початку повномасштабного вторгнення росії українці більше не хочуть слухати поезію про любов. Мовляв, людям «заходить» лише тема війни.

«Приблизно місяць тому я виступала у Волинському національному університеті імені Лесі Українки. І тоді я запитала в аудиторії, яку поезію вони хочуть почути. Мені сказали – про любов. Я прочитала два вірші і зрозуміла, що вони не заходять. Я почала читати про війну і після кожної поезії люди мені аплодували. І я збагнула, що зараз такий час, коли про любов можна говорити хіба що в контексті війни», – згадує Тетяна Власова.

Мисткиня також розповіла, що зараз працює над поетичним міні-проєктом під назвою «Люди війни». Вона пише вірші про своїх близьких та знайомих, яких так чи інакше торкнулася війна.

«Я писала вірші про історії цих людей, беручи за основу лише їхні дописи в соціальних мережах. Нині, в мене є лише близько п’яти поезій. Направду, немає зараз великого емоційного ресурсу, щоб писати. І я подумала, що не треба з себе його вичавлювати. Як можна зараз написати про Маріуполь? Я, наприклад, ще не знаю, як!» – розповідає Тетяна.

Поетка каже, що на початку весни мала реалізувати ще один масштабний і цікавий проєкт, який через війну довелося поставити на паузу.

«4 березня ми мали робити марафон, у якому 120 поетів зі всієї країни 125 годин поспіль мали читати вірші онлайн. Ми навіть подали заявку на фіксування рекорду України. Ми до цього дуже довго готувалися, зібрали класну команду. Однак, довелося зупинити цей процес. Зараз ми плануємо приурочити цей марафон до нашої перемоги», – розповідає Тетяна Власова.

Читайте також: «Квартирник у Тані Власової»: поетка з Луцька провела літературний вечір

Нагадаємо, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків на волонтерських засадах розпочав проєкт «Арт-батальйон» та започаткував мистецький марафон, який триватиме аж до нашої перемоги. Він передбачає щоденні концерти, літературні зустрічі, вистави, перформанси, майстер-класи тощо.

Організатори проєкту запевняють, що окрім пізнавальної, естетичної, комунікативної та інших функцій, мистецтво має ще і компенсаторні та психотерапевтичні властивості, які поповнюють нестачу сил людини, дозволяють краще адаптуватися до складних умов навколишнього середовища та втішають.

Всі жителі та гості міста можуть стати як глядачами, так і учасниками цього проєкту. Організатори запрошують музикантів, художників, поетів, філософів, літераторів та кожну творчу особистість долучатися до «Арт-батальйону».

Слідкуйте за анонсами на нашому сайті та на сторінці музею

Читайте також: З мистецтвом до перемоги: як у Музеї Сучасного Українського Мистецтва Корсаків організували арт-батальйон

Про проєкт: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків формує «Арт-батальйон» та започатковує мистецький марафон, який триватиме аж до нашої ПЕРЕМОГИ.

Відомо, що, окрім пізнавальної, естетичної, комунікативної та інших функцій, мистецтво має ще і компенсаторні та психотерапевтичні властивості, які поповнюють нестачу сил людини, дозволяють краще адаптуватися до складних умов навколишнього середовища та втішають. Тому МСУМК започатковує проєкт, який передбачає щоденні концерти, літературні зустрічі, вистави, перформанси, майстер-класи тощо.

Запрошуємо до лав «Арт-батальйону» музикантів, художників, поетів, філософів, літераторів та кожну творчу особистість, яким є що сказати мовою мистецтва.

А всі жителі та гості міста можуть стати як глядачами, так і учасниками цього проєкту. Також ми переконані, що, відвідуючи мистецькі заходи, ви можете не тільки розвинути свій естетичний інтелект, здобути новий досвід та сублімувати негативні емоції, а й відволіктися від проблем сьогодення і поповнити свої сили.

Запрошуємо щодня із 15:00 до 17:00 у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, місто  Луцьк, Карбишева, 1.

Керівниця проєкту — Анастасія Семенишина.

 

Коментар
02/07/2022 Субота
02.07.2022
01.07.2022