«Диктатори помруть»: Володимир Зеленський виступив на відкритті Каннського фестивалю

17 Травня 2022, 22:50
Володимир Зеленський ВІДЕО 612
Володимир Зеленський

Володимир Зеленський виступив під час церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю та закликав кінематографістів підтримати Україну.

Відео з промовою Зеленського транслювалось на величезному екрані залу Люм’єр. За усі роки проведення Каннського фестивалю це, мабуть, вперше лідер країни, яка зазнала військової агресії, звернувся до кіномитців під час урочистого відкриття.

Ведуча церемонії відкриття  Вірджині Ефіра зауважила, що слово надається «українському кінематографісту та президенту країни».

Зеленського вітали стоячи та з аплодисментами. У своїй промові президент використав цитату  з відомого фільму «Великий диктатор» з Чарлі Чапліном: «Людська ненависть пройде, і диктатори помруть, і влада, яку вони забрали в людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине…» 

Президент провів паралелі між ІІ Світовою війною та російською агресією в Україні, згадав звірства росіян в Бучі, бомбардування Маріуполя та героїзм його захисників, про тисячі російських ракет, якими була обстріляна Україна.

«Кіно мовчатиме чи буде говорити?.. Наші міста зруйновані не віртуальною графікою. Багато українців стали Гвідо і намагаються пояснити дітям, чому доводиться ховатися в підвалі. Багато українців стали такими, як Альдо Рейн. Земля нашої країни вже пошматована тисячами окопів. Звичайно, ми продовжимо битися. І в нас немає іншої альтернативи, ніж виборювати свободу. І я впевнений, що диктатор програє.

Але мають прозвучати слова, як у 1940-му. Прозвучати з усіх екранів вільного світу. Потрібен новий Чаплін, який доведе й зараз, що кінематограф перестав бути німим». 

На знак підтримки нашої країни на фестивалі буде представлена програма Україна у фокусі. У програмі Двотижневик режисерів покажуть фільм «Памфір» режисера та сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука, а у конкурсній програмі Особливий погляд візьме участь фільм «Бачення метелика» (Butterfly vision) режисера та сценариста Максима Наконечного.

Також з 17 травня розпочав роботу Український павільйон.

Коментар
29/06/2022 Середа
29.06.2022
28.06.2022