У Луцьку відбудеться міжнародна бієнале сучасного мистецтва

15 Лютого 2022, 11:00
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків АНОНС 11625
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків

Перша Луцька міжнародна бієнале сучасного мистецтва відбудеться вже цього року у  Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків та ще у 10 локаціях міста. 

Упродовж трьох місяців – з 16 липня по 25 вересня 2022 року, Волинь зустрічатиме сотні митців, галеристів, арт-дилерів, кураторів, мистецтвознавців, поціновувачів мистецтва зі всього світу в рамках Луцької бієнале. Журналісти Район.Культура дізналися про це від організаторів.

Основною метою Бієнале є актуалізація важливих світових проблем через мистецький діалог локального та глобального, забезпечення розвитку сучасного українського мистецтва та інтеграція його у міжнародний контекст. Створення простору для рефлексії, дискусій та пошуку істини, де відвідувачі будуть переживати унікальний естетичний досвід, здобувати натхнення та пізнавати мистецтво.

«Ми пропагуємо експериментальні формати, надаємо митцям та кураторам можливість і свободу для демонстрації їхніх унікальних задумів. Ми хочемо створити простір, який випробовує, визначає та критично розглядає останні тенденції у світі мистецтва. Ми – інноваційна мистецька лабораторія, яка винаходить та тестує найновітніші та найконтроверсійніші естетичні ідеї», – зазначають організатори.

Загалом, програма Бієнале складатиметься із шести частин:

 • Основна програма;
 • Паралельна програма;
 • Спеціальні проєкти;
 • Перформанс-платформа;
 • Освітня програма;
 • Програма медіації.

Основна програма Бієнале

Темою основної програми Бієнале буде «Полігон». Ми часто говоримо про полігон як місце, об’єкт чи суб’єкт, який використовується для тестування чогось. Адже все, що створюється людиною, потребує випробування, а все, що потребує випробовування, потребує полігону.

З одного боку, роль полігонів у розвитку цивілізації є безцінною, а з іншого – полігони, без згоди на те, піддаються стражданням: їх переорюють снарядами, топчуть бутсами, засмічують відходами, наповнюють розчаруваннями, знищують у ході експериментів.

Існує багато країн у світі, які в силу різних обставин (втрата суб’єктності, географічне розміщення, національні особливості, …) стали полігонами для випробування зброї, технологій, соціально-політичних експериментів тощо. Тестування проводять країни, сильніші за військовим, науковим або геополітичним потенціалом.

Є успішні кейси, як-от Південна Корея, проте був і В’єтнам, Північна Корея, Афганістан, Ірак, Сирія, а тепер – Україна.

Ця проблема постійно наростає та загострюється, тому постають питання:

 • Чи має право хтось використовувати когось у якості полігону?
 • Що полігони відчувають, коли їх використовують як об’єкт, повністю позбавлений суб’єктності?
 • Що потрібно робити, щоб не стати полігоном?
 • До чого все це може призвести?
 • Чи може суспільство обійтися без полігонів?

Про це не можна мовчати. Саме тому ми пропонуємо мовою мистецтва поспілкуватися на цю тему у рамках Луцької міжнародної бієнале, що дозволить актуалізувати це питання та внести його у світовий порядок денний глобальних проблем.

Паралельна програма

Заходи відбуватимуться у музеях міста. Теми їхніх експозицій будуть реалізовані у контексті головної ідеї Бієнале та визначатимуться кожною інституцією самостійно.

Перформанс-платформа

Передбачає демонстрацію серії міждисциплінарних проєктів, спрямованих на розвиток актуальних театральних і перформативних практик, реалізованих у контексті головної теми Бієнале. Співпраця перформерів та художників, композиторів та музикантів, драматургів та танцівників дозволить створити різноформатні перформанси та вистави, які забезпечать естетичне та інтелектуальне збагачення відвідувачів.

Спеціальні проєкти

Будуть реалізовані з метою розкриття окремих аспектів основної теми.

Освітня програма

Включатиме навчальні та освітні заходи: семінари, лекції, круглі столи, симпозіуми, форуми, майстер-класи для художників, дослідників та поціновувачів мистецтва.

Програма має на меті надати технічну та інтелектуальну підтримку в середовищі конструктивної критики, що дозволятиме учасникам із різних дисциплін проводити глибокі дослідження та виробництво в галузі мистецтва.

Програма медіації

Передбачає активне залучення відвідувачів у діалог та співтворчість, що забезпечить їм цікавий та надихаючий інтелектуально-естетичний досвід. Медіатори допоможуть краще розкрити теми мистецьких проєктів навіть тим, хто далекий від сучасного мистецтва.

Організаторами імпрези виступають Музей сучасного українського мистецтва Корсаків та Луцька міська рада.

Унікальність цього заходу полягає в тому, що сьогодні в Україні немає такої масштабної події світового рівня, яка  охоплювала б таку кількість видів мистецтва та суттєво сприяла нанесенню нашої держави на світову культурницьку мапу.

Отже, у лютому Луцька міжнародна бієнале сучасного мистецтва оголошує відкритий конкурс на участь.

 Приймання заявок триватиме з 15 лютого до 15 квітня 2022 року.

Терміни виставки проєкту: 16 липня –  25 вересня 2022 року.

Учасники усіх програм та проєктів Бієнале визначаються Експертною радою  за результатами відкритого конкурсу на основі поданих заявок. Результати відкритого конкурсу оголосять 30 квітня 2022 року.

Усі деталі за номером телефону або на e-mail: +380661425118 або [email protected]

Довідково: Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) включає 15 залів, які розміщуються на 7,5 м2.

Живопис, графіка, скульптура, інсталяція, відеоарт – у музеї зібрано колекцію творів мистецтва найкращих українських митців ХХ – ХХІ століть. Колекція МСУМК нараховує понад 4 тисячі експонатів.

В основній експозиції представлені роботи понад 200 видатних українських авторів та 800 арт-об’єктів.

За три роки музей провів майже 200 виставок та виставкових проєктів. За цей період його відвідали понад 75 тисяч поціновувачів мистецтва.

Коментар
14/07/2024 Субота
13.07.2024
12.07.2024