Розробили 3D модель костелу у Володимирі

03 Лютого 2022, 14:22
Костел Іоакима та Анни у Володимирі 421
Костел Іоакима та Анни у Володимирі

Польська фірма METIOR 3D оприлюднила результати 3D зйомки костелу Іоакима та Анни у Володимирі

Працівники цієї організації досліджували римо-католицький костел разом із представниками Національного  інституту польської культурної спадщини у листопаді минулого року. Про це повідомили на сайті міської ради.

Польські фахівці виконали зйомку костелу з усіх боків, а також здійснили сканування спеціальним пристроєм,  для того, щоб розробити 3D модель будівлі. На основі цього потім зроблять проєктно-кошторисну документацію для проведення реставраційних робіт. Храм XVIII століття востаннє ремонтувався понад п'ятнадцять років тому, а нині у плачевному стані і дах храму, і фасад, і приміщення підземелля.      

Під час останнього візиту до Володимира Генерального Консула Республіки Польща Славоміра Місяка міський голова Ігор Пальонка порушив питання можливості реставрації костелу Іоакима та Анни в межах програми «Спільна спадщина», яку фінансує фундація «Полоніка». Відповідне письмове звернення передали Генеральному Консулу і вже невдовзі польські фахівці почали досліджувати. 

Переглянути 3D модель костелу Іоакима та Анни можна за посиланням.

Довідково: костел Іоакима та Анни побудований у 1752 році у стилі бароко єпископом Адамом Война-Оранським, який раніше був місцевим настоятелем. Костел зведено на місці попереднього дерев'яного храму, закладеного княжною Анною Збаразькою у 1554 році.

З 1751 року костелом піклувалися капуцини, які через рік побудували мурований храм. Костел кілька разів знищували пожежі, відновлений у середині XVIII століття в стилі віленського бароко. За легендою, в 1794 році у монастирі капуцинів заховали коштовності державної скарбниці поділеної Речі Посполитої.

У 1832 році в контексті антипольських реформ російського уряду монастир ліквідували. Храм у середині XIX століття реставрували, а на місці зруйнованого монастиря місцевий дворянин побудував будинок.

Костел являє собою тринавну базиліку, побудовану у плані прямокутника, з прямокутним пресбітерієм, двома ризницями та невеликим нартексом. Фасад храму фланкують дві триярусні вежі, об'єднані трикутним фронтоном. Зліва від нартекса у стіну вмурована кам'яна пам'ятна дошка 1561 року (ймовірно, походить з попереднього костелу) з барельєфом благодійника костелу Подгороденського в лицарських обладунках.

Найціннішим елементом інтер'єру є бароковий головний вівтар. Під костелом — підвальні приміщення з напівциркульними склепіннями.

Після другої світової війни костел був чинним до 1958 року, після чого в ньому розташували кав'ярню та концертну залу. Тоді ж розібрано огорожу та дзвіницю.

Читайте також: «Вікі любить пам’ятки»: обрали найгарніше фото Волині

 

Коментар
Код блоку:
29/09/2022 Четвер
29.09.2022
28.09.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром