Театр «ГаРмИдЕр» готує виставу за твором Івана Корсака

02 Лютого 2022, 17:06
Репетиція вистави 1477
Репетиція вистави

Луцький незалежний театр «ГаРмИдЕр» представить глядачам прем`єру спектаклю, в основі якого – останній роман волинського письменника Івана Корсака «За серпанком, загадковим серпанком».

Постановка спектаклю – це один із кроків зі збереження, популяризації  та розвитку літературної спадщини письменника та журналіста Івана Корсака, який жив і творив у Луцьку. Журналістам Район.Культура розповіли про це організатори дійства.

Вистава на основі роману «За серпанком, загадковим серпанком» входить у низку заходів, присвячених до 75-річчя з дня народження письменника. До цього списку також увійшли: концерт «Імена твої, Україно», вручення премії Івана Корсака, що відбувається на постійній основі. Наразі в роботі – підготовка до друку 10-томника творів автора. 

Читайте також: Історичний роман для підлітків: премію Корсака вручили письменниці з Буковини

У центрі твору — В'єтнамська війна і пацифістські рухи у Сполучених Штатах, рух хіпі, в компанії яких після повернення із пекла В’єтнаму опиняється американець українського походження Мирослав.  Суспільство, збудоване на принципах свободи особистості та недоторканості прав людини виявляється безсилим перед підступністю ворога, обманом, гібридними технологіями.

Ідея поставити спектакль саме за цим романом належить синові Івана Корсака, Вікторові  Корсаку. За його словами, саме цей твір батька, який багато писав про знакові або замовчувані постаті української історії, і багато працював з документами – надзвичайно актуальний сьогодні.

Читайте також: Запис концерту, присвяченого ювілею Івана Корсака

«Гібридну війну, про яку йдеться в романі, Росія апробувала ще в 60-х під час війни у В‘єтнамі. Усі ці рухи дуже нагадують ситуацію на Донбасі. Цей твір, заснований на документальних фактах, листах,  містить відчутні  та впізнавані з сьогоденням паралелі.  З іншого боку, цей твір – свіжий, там багато молодіжної тематики», – зазначає Віктор Корсак.

Також син письменника ділиться, що «За серпанком, загадковим серпанком» — один із останніх творів Івана Корсака. Він нікому про нього не розповідав. І про цей текст вони дізналися після його смерті, знайшли в нього на комп‘ютері. Цьому твору притаманна особлива динаміка і ритм через поєднання документалістики і високого художнього стилю.

«В межах підтримки літературної спадщини Івана Корсака, ми звернулися до професійного колективу театру «Гармидер», аби донести цей твір, цю тему до людей через сценічне мистецтво», – пояснює Віктор Корсак.

Читайте також: За романом Івана Корсака знімуть художній фільм

Відомо, що постановкою спектаклю займається київський режисер Богдан Бондар. Орім акторів  «ГаРмИдЕрА» Павла Порицького, Сергія Книшука, Сергія Панаса, Вадима Хаїнського, Тараса Кравчука та Юлії Яцун, також гратиме актор обласного театру ляльок Олег Даниленко та київська акторка Анастасія Сегеда, яка була залучена в проєкті театру «ГаРмИдЕр» з нагоди 30-річчя Незалежності України та реалізованого за підтримки Українського Культурного Фонду. Йдеться про виставу-оповідь «100 синонімів до слова ГОВОРИТИ».

Читайте також: «100 синонімів до слова ГОВОРИТИ»: у Луцьку «ГаРмИдЕр» показав на сцені 10 історій волинян

«Я тішуся кожній нагоді для колективу попрацювати з іншим режисером. Така відкритість цікава усім: мені, акторам, глядачам і Луцьку загалом. У випадку з Богданом Бондарем – це історія водночас про спільне відчуття театру й новий досвід у підходах до творення. Я переконана, що вийде колосальна робота і сподіваюся, що попереду нас чекають нові спільні проекти», – відгукується про співпрацю акторів театру з іншими постановниками режисерка Руслана Порицька

Прем’єрні покази вистави луцького театру відбудуться у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків та у просторі «Гармидер ангар-stage».

Читайте також: Портрет зі спогадів. Яким запам’ятали Івана Корсака колеги та друзі

Фото – Марія МАРЧЕНКОВА

Коментар
Код блоку:
18/08/2022 Четвер
18.08.2022
17.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром