У Рівному вшановують жертв Голокосту

27 Січня 2022, 16:48
У Рівному вшановують жертв Голокосту 356
У Рівному вшановують жертв Голокосту

Щорічно в Україні 27 січня відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

Цю дату своїм рішенням затвердила Генеральна Асамблея ООН в листопаді 2005 року. До ініціативи доєдналися 100 країн світу. Відтоді щороку згадують знаковий день — 27 січня 1945 року, коли солдати 1-го Українського фронту визволили в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, повідомляють на сайті Рівненської обласної ради.

За різними оцінками, за час існування концтабору в ньому загинули від 1,5 до 2,2 мільйона людей. Систематичне переслідування і знищення євреїв нацистською Німеччиною загалом тривало упродовж 1933-1945 років, жертвами масового знищення лише в роки Другої світової війни стали 4,5 мільйони дорослих та 1,5 мільйона дітей.

Чи не найбільші втрати — на території колишнього Радянського Союзу, зокрема в Україні.  Як відомо, в урочищі Бабин Яр у Києві з вересня 1941-го до кінця вересня 1943-го систематично розстрілювали єврейське населення. Велике гетто було й на Львівщині.

Рівне також причетне до цієї трагічної сторінки історії. У вересні 1941 року в урочищі Сосонки (тоді на околиці Рівного) було вбито 17 тисяч людей.

З нагоди Дня пам’яті жертв Голокосту у Рівному та області відбуваються різні заходи. Так, в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці на сьогодні запланована лекція українського історика, політолога, професора, доктора політичних наук Максима Гона про ці та інші трагічні факти періоду Голокосту.

А напередодні на цю тему годину-реквієм провели в Рівненській обласній бібліотеці для молоді, там же працює тематична виставка книг «Не згасне свіча Голокосту».

Читайте також: На Волині відзняли одну зі сцен документального фільму про репресії християн-протестантів

Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022