Барбара Краффтувна: померла легенда польського кіно

24 Січня 2022, 09:31
Барбара Крафтувна 391
Барбара Крафтувна

Померла Барбара Краффтувна – актриса театру та кіно, легенда польської сцени, яка у міжвоєнний період жила в Луцьку – в цей період її батько Тадеуш Краффт був головним архітектором міста. 

Про це повідомив Monitor.Wolynski 23 січня. 

Народилася акторка 5 грудня 1928 року у Варшаві в сім’ї Юзефи Саришевської і Тадеуша Краффта. Батько був архітектором: до 1932 року – у Ковелі, потім – у Луцьку, належав до Волинської організації Спілки архітекторів Речі Посполитої, а також до Товариства волинських техніків, співпрацював із журналом «Волинські технічні відомості». Матір займалася домом і доглядала за дітьми: у Барбари було два зведених брати й сестра.

Коли почалася Друга світова війна, Барбара та її батьки залишилися в Луцьку. У книжці «Краффтувна в країні чудес», яка побачила світ у 2016 році, вона згадувала, що сім’ю вигнали з будинку, відібраного радянськими військами, до барака. До Генерал-губернаторства їм потрапити так і не вдалося.

У 1942 році Тадеуш Краффт помер. Незабаром Барбара з матір’ю виїхали до Варшави, де юна артистка пов’язала своє життя з театром, відвідуючи підпільні заняття Драматичної студії Іво Галла. Вона виступала на сценах театрів Ґдині, Кракова, Вроцлава, Лодзі та Варшави.

Краффтувна знялася також у кількох десятках фільмів. Свої найвідоміші ролі вона зіграла у картинах Войцеха-Єжи Гаса, Казімежа Куца, Анджея Вайди, Януша Моргенштерна, Станіслава Бареї та серіалі «Чотири танкісти і собака» Конрада Наленцького.

«Акторка стала популярною не лише в театрі чи кіно, а й на радіо, естраді та на телебаченні, завдяки десяткам спектаклів Телевізійного театру, а також незабутньому «Кабаре літніх джентльменів» і масі чудових пісень, якими вона потішала, лякала і смішила. Як же часто ми використовуємо їх для опису повсякденного життя», — пише Спілка польських сценічних артистів, яка повідомила про смерть акторки.

У 1982–1998 роках Барбара Краффтувна проживала в Сполучених Штатах Америки. Після повернення до Польщі виступила в численних спектаклях, серіалах та фільмах.

Читайте також: Як донька луцького архітектора стала відомою кіноактрисою

Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022