Показали, як святкували Водохреще у Володимирі сто років тому

19 Січня 2022, 12:28
Показали, як святкували Водохреще у Володимирі сто років тому 251
Показали, як святкували Водохреще у Володимирі сто років тому

У фейсбуці оприлюднили фото святкування Водохреща у Володимирі у 1917 році, за часів Першої світової війни та австро-угорської окупації.

Ретро фото оприлюднила наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк.

«На світлині бачимо Українських Січових Стрільців з військовим духовим оркестром. (До речі, саме січові стрільці вперше почали виконувати відому нам пісню «Ой, у лузі червона калина...») та духовенством Христорождественської церкви (нині собор Різдва Христового). Хресний хід прямує через вулицю Фарну, 17 Марта, по сучасній вулиці Степана Бандери (в давні часи мала назву Суходільська, з-за Польщі – невідомо) до річки Луги.
На світлині бачимо будівлі, які не збереглися до нашого часу. Праворуч – будинок купця Лимонника. Як розповідали старожили – він був найгарнішим у місті. Стояв навпроти дзвіниці костелу Іоакима та Анни. До нашого часу не зберігся. Існують різні версії, що сталося з будинком, нібито, будинок було побудовано з певними порушеннями і через декілька років він дав серйозні тріщини і його розібрали.
Позаду так званий «кутовий будинок». Його пам'ятають багато володимирчан, адже його зруйнували вже в кінці 1960-х років.
Ліворуч – «галі», крамнички у яких продавали все, від керосину до морозива», – йдеться у дописі.
Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022