У Волинському краєзнавчому музеї відкрили виставку майстрині Алли Дейнеги

18 Січня 2022, 11:47
У Луцьку відкрили виставку виробів із соломи Алли Дейнеги 289
У Луцьку відкрили виставку виробів із соломи Алли Дейнеги

У Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки виробів із соломи майстрині Алли Дейнеги.

Про це пише Суспільне.

Виставка має назву «Осяяне сонцем». Усі вироби, представлені на ній, виконані з соломи. Усього в експозиції майже 30 робіт.

«Є роботи, виконані в традиційній техніці: павуки, дідухи. Є миска, вулики, кошики – вироби, де солома прошивається стрічкою з лози. Раніше таким був традиційний посуд, досить міцний. Також є намисто різне, маска, зірка», – зазначила Алла Дейнега.

Виставка Алли Дейнеги
Виставка Алли Дейнеги

Частину робіт, котрі нині експонуються на виставці в Києві чи знаходяться у приватних колекціях, майстриня представила в музеї на світлинах.

«Ця виставка прив'язана до Різдва, але раніше не вдалося її організувати, оскільки в музеї відбувалася показова виставка робіт волинських майстрів. Серед представлених робіт є більші, є менші. Усі вироби виконані в різних техніках соломоплетіння», – каже майстриня.

За день-два до закриття виставки, за словами майстрині, у музеї планують організувати для всіх охочих майстер-клас із соломоплетіння.

Виставка Алли Дейнеги
Виставка Алли Дейнеги

Виставка робіт майстрині у Волинському краєзнавчому музеї триватиме впродовж місяця.

Довідково: Алла Дейнега навчалася у заслуженої майстрині народної творчості Марії Кравчук. Понад 15 років займається улюбленою справою, бере участь у виставках, фестивалях, пленерах, майстер-класах в Україні та за кордоном. Має звання «Майстра народної творчості», входить до Волинського обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Читайте також: У Луцьку на Театральному майдані формуватимуть «Ланцюг єднання»

Коментар
16/05/2022 Понеділок
16.05.2022