У монастирі села Сокіл відзначили престольне свято

09 Листопада 2021, 11:08
У монастирі села Сокіл відзначили престольне свято 348
У монастирі села Сокіл відзначили престольне свято

Божественну літургію в храмі Апостола Якова, брата Господнього, чоловічої Свято-Успенської обителі, що в селі Сокіл Рожищенського деканату, очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це повідомили на сайті Волинської єпархії Православної церкви України. Фото Юлії Коцюби опублікували на фейсбук-сторінці Чернецтво Волині.

За богослужінням разом із владикою, зокрема, молились декан монастирів єпархії архімандрит Константин (Марченко), рожищенський декан протоієрей Василь Шняк, намісник обителі ігумен Яків (Мільян) та інше духовенство, а також ченці та черниці монастирів єпархії.

На місці цього монастиря колись стояв дерев'яний храм, побудований у 1616 році, який був спалений. Опісля, за пожертви місцевої польської знаті побудували 1907 року костел. Під час Другої світової війни храм пошкодила пожежа. 

За «совєтів» костел використовували під елеватор і зерносховище. У 90-х роках його передали римо-католикам, а у 2011 році – Київському патріархатові. У травні того ж року тут засновано монастир Успіння Пресвятої Богородиці.

Як розповів отець Яків, п'ять років тому монастир отримав подарунок від Жидичинської обителі – копію ікони Божої Матері «Сніжна». Образ створено 1975 року для храму в Соколі, її оригінал зберігається у Волинському краєзнавчому музеї.

Коментар
25/01/2022 Понеділок
24.01.2022
23.01.2022