стрічка

Дитяча церква у Луцьку: показали новий проєкт

25 Жовтня 2021, 16:58
Один із проєктів 716
Один із проєктів

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл, керуючий Волинською єпархією ПЦУ, показав новий проєкт дитячої церкви у Луцьку.

Про своє бачення дитячого храму владика розповів під час інтерв’ю виданню «Перший». 

За його словами, свого часу уже публікували перший проєкт храму, нині є його нові версії. Авторами є команда чернігівських архітекторів. Вони на прохання митрополита Михаїла, створили проєкти такого храму, який би йому хотілося бачити на вулиці Конякіна у Луцьку. 

«Для молитви треба невеликий храм, а навколо – один великий дитячий майданчик. То не має бути собор, маленька церква, де можна купити свічку і соску, капронки, якщо раптом порвав. І дитину лишити на свічницю-няню з погодинною оплатою. Оце розроблено мною ще в Чернігові (з 2002 до 2004 владика Михаїл був єпископом Чернігівським та Ніжинським, - авт.) проєкт чернігівської фірми. Тамтешні архітектори, з якими я дружу, мають таке бачення», – каже Михаїл.

Як видно зі світлин, проєкт виконано колективом архітектурного бюро «СКП-ПЛЮС», зареєстроване у місі Чернігів. За даними ресурсу YOU CONTROL, керівницею ТОВ «СКП-ПЛЮС» є архітекторка Лариса Бережна. Її чоловік Віктор Бережний, свого часу був заступником міського голови Чернігова і є відомим архітектором у місті. 

Така церква вирішуватиме найперше безліч проблем, які нині виникають у родинах, бо дбатиме про духовний стан мами, каже він.

У грудні 2018 у Луцьку в районі вулиці Конякіна освятили місце під таку церкву. Навесні 2019 рішенням Луцької міської ради надали  земельну ділянку для її будівництва.

Згодом при новій луцькій парафії Введення у храм Пресвятої Богородиці, що на вулиці Конякіна, 25-В і настоятелем якої є протоієрей Віктор Михалевич, почала діяти недільна школа. Наразі храм розташований у тимчасовій споруді.

Читайте також: Владика Михаїл хоче створити Волинський некрополь

Коментар
30/11/2021 Вівторок
30.11.2021
29.11.2021