Визначили переможців Всеукраїнського конкурсу професійних читців

21 Жовтня 2021, 12:46
Дарина Гребенко з Луцька 768
Дарина Гребенко з Луцька

У Луцьку завершився 25 Всеукраїнський конкурс професійних читців імені Лесі Українки. 

Закриття конкурсу та оголошення переможців відбулося 20 жовтня у Волинському академічному обласному театрі ляльок. Про це пише Суспільне.

Голова журі конкурсу Тарас Жирко розповів, що перше місце розділили дві артистки: Оксана Рогутська з Житомирського академічного облмуздрамтеатру імені Івана Кочерги та Єлизавета Неглядюк із Херсонського академічного облмуздрамтеатру імені Миколи Куліша.

Друге місце виборола волинянка артистка Волинського академічного облмуздрамтеатру Дарина Гребенко.

Третє місце дісталося студентці Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Анастасії Івахненко.

Ще п’ятеро учасників конкурсу професійних читців імені Лесі Українки отримали відзнаки від членів журі. Гран-прі журі одноголосно присудило артистці Херсонського академічного обласного театру ляльок Валерії Липі.

Упродовж трьох днів конкурсу 19 учасників із різних регіонів України декламували твори Лесі Українки, відвідували пам’ятні місця, пов’язані з нею і готували фінальну виставу на церемонію закриття.

Під час другого туру конкурсу учасники виконували уривки творів української класичної та сучасної прози й поезії.

Після виступів конкурсантів на сцену запросили студента із Харкова Валерія Бондаренка. Зі слів хлопця, на конкурс до Луцька приїхав як глядач, проте після виступів інших учасників вирішив долучитися як декламатор.

«Я дивився перший тур, як всі розповідали та мені дуже хотілось на сцену і прикро було, що я не міг, але сьогодні моя мрія здійснилася – я вийшов на сцену», – зазначив харків'янин.

У конкурсі брали участь студенти та молоді актори із Києва, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Житомира, Львова та Луцька. Як розповів голова журі Тарас Жирко, у конкурсі дали можливість показати свої вміння усім охочим.

Коментар
Код блоку:
03/10/2022 Понеділок
03.10.2022
02.10.2022