стрічка

На Локачинщині руйнується музей В’ячеслава Липинського

04 Жовтня 2021, 17:02
Музей у Затурцях 706
Музей у Затурцях

Приміщення меморіального музею В’ячеслава Липинського у Затурцях руйнується від грибка як зовні, так і зсередини. Тим часом влада заявляє, що грошей на його ремонт немає.

На першому поверсі облущені стіни приховали картинами та іншими речами. У підвалі цвіль уже нічим прикривати, довелося зняти тинькування зі стін. Про це йшлося у програмі «Позиція» на 12 каналі 30 вересня.

Як стверджує старший науковий співробітник музею Віталій Кушнір, технологія будівництва була порушена ще перед відкриттям музею.

«Підшили гіпсокартоном стелю, що у вологому приміщенні взагалі не годиться…», – сказав працівник.

У підвальних приміщеннях, де раніше були виставкові зали, нині склад речей. Сиплються стіни, з'явився чорний грибок. Віталій Кушнір каже, що він щороку з керівництвом музею просить гроші на його ремонт, а у влади їх традиційно нема. На додаток, протягом останнього часу зменшилася ще й кількість відвідувачів.

Голова Затурцівської громади Юрій Ковальчук запевняє, що сільрада не у змозі профінансувати ремонт.

«Ми допомагали музею, наприклад, сесія виділяла кошти на придбання колекції автентичних українських рушників. Але такі катастрофічні наслідки ми не в змозі усовувати через те, що треба досліджувати, проводити експертизи і приймати рішення, як той грибок видаляти. Сільрада точно не потягне такий великий тягар, і обласній раді, думаю, теж буде непросто в цій ситуації», – стверджує голова.

Він каже, що в обласній раді знають про стан приміщення, і обіцяли посильну допомогу.

«Усі про проблему знають, і ми розраховуємо на якесь реальне фінансування з боку держави. Такий грибок – це вже загроза здоров’ю людей. Григорій Недопад  (голова Волиньради) теж про це знає. Як тільки в нього буде можливість, він допоможе. Я знаю, що Григорій Вікторович відповідає за свої слова…», – додав Юрій Ковальчук.

Музей В’ячеслава Липинського у родинному будинку садиби Липинських відкрили у 2011 році. Це єдиний в Україні і світі музей відомого історика, політолога і державного діяча початку ХХ століття, уродженця Волині В’ячеслава Липинського.

Читайте також: Локачі: відбувся День відкритих дверей у Музичній школі

Коментар
08/12/2021 Середа
08.12.2021
07.12.2021