«Ця людина - не планета, а ціла галактика»: у Луцьку відбувся вечір літературного портрету Івана Корсака

15 Вересня 2021, 12:13
Вечір літературного портрету Івана Корсака 1441
Вечір літературного портрету Івана Корсака

У Луцьку відбувся вечір пам'яті, присвячений життю  і творчості письменника, громадського та культурного діяча, заслуженого журналіста України Івана Корсака.

Захід відбувся 14 вересня у Волинській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. Побувала там і журналістка Район.Луцьк.

Ведучі заходу
Ведучі заходу

Волинська журналістка та письменниця Кладвія Корецька під час виступу зауважила, що коли говорити про діяльність Івана Корсака то очевидно, що він для Волині і для всієї України є знаковою постаттю.

«Якби доля подарувала йому ще кілька років життя, то вся Європа дізналась би про  його діяльність, бо це людина надзвичайного таланту, європейського масштабу. Це людина не планета,  а ціла галактика», –сказала журналістка.

Клавдія Корецька
Клавдія Корецька

Клавдія Корецька розповіла про редакційні робочі будні у «Трибуні» за часів спільної роботи з Іваном Корсаком та зауважила, що він був людиною, сповненою енергії, мав безліч ідей і завжди активно працював над їх втіленням. Також умів згладити усі недоречності і сварки у творчому колективі, що часом виникали.

До слова запросили викладача ВНУ ім. Лесі Українки Миколу Кучерепу, що прийшов на захід зі своїми студентами. Микола Кучерепа з власних спогадів розповів, що Іван Корсак був дуже щирою людиною, завжди ділився своїми планами.

Микола Кучерепа
Микола Кучерепа

«На культуру треба було грошей, постійно їх не вистачало, але Корсак завжди доводив до кінця все, до чого брався», – сказав він.

Серед запрошених гостей заходу були Марія Корсак, дружина письменника та син Віктор Корсак.

«Для сім’ї він був хорошим батьком, для мене – хорошим чоловіком. Він не просто писав. Він цим жив», –  сказала Марія Корсак.

Дружина письменника розповіла про нелегке життя у радянські часи: як важко було тоді працювати, творити свою справу і про те як Іван Корсак почав писати.

Читайте також: У Луцьку відбувся концерт пісень на поезію журналіста й письменника Івана Корсака

Марія Корсак
Марія Корсак

«Він кожного дня прокидався коло сьомої години ранку. З 7 і до 9 вже працював. Писав кожен день»

Марія Корсак поділилась спогадами про чоловіка та розповіла, що дуже чітко пам’ятає останній вечір, коли звернулась до чоловіка зі словами: «От пишеш все, пишеш. Вже б мені щось написав». І він написав.

Іван Корсак став відомим своїми історичними романами. Писав про видатних особистостей, детально опрацьовував архіви, щоденники, твори. Зміг відкрити Україні невідомі до того імена, які були багато років під забороною, або замовчувані постаті української історії. Мова Івана Корсака неймовірно точна.

За словами сина, Віктора Корсака, написавши один роман, батько завершував, коригував другий і паралельно писав третій. Віктор згадує батька за такими словами:

«Для того, аби стати великою людиною, необхідно мати хист і поєднати його з працею. Втім, самого хисту замало, він має перейти в цінності. У батька була універсальна комбінація людських рис, яка містила увагу, уяву, мислення і неймовірну пам’ять»

Читайте також: Іван Корсак: про життя і творчість великого волинянина

Віктор Корсак
Віктор Корсак

Віктор Корсак звернувся до школярів і студентів, що були присутні на  заході.

«Коли хочеш чогось досягнути, треба зранку до вечора про це думати. Коли їсиш, думаєш, спиш. Коли хочеш бути професіоналом свої справи, то треба вивчити все, що зробили до тебе і написати щось  інше, унікальне. Унікальність – дуже важливо», –сказав  він.

Директорка книгозбірні  Людмила Стасюк розповіла, що Іван Корсак вболівав за кожен крок бібліотеки і допомагав відстоювати її інтереси, більше за усіх керівників і начальників.

Волинська письменниця Ольга Ляснюк поділилась власними спогадами про знайомство з Іваном Корсаком.

Ольга Ляснюк
Ольга Ляснюк

«Іван Корсак робив свої справи захопливо і успішно. Це викликає надзвичайну повагу. Добре, що є  його книжки і світлі спогади, так ми можемо згадати Івана Феодосійовича. Це  продовження його життя як письменника. А найкраще пошанування письменника – взяти до рук його книжку і прочитати», – сказала вона.

На вечорі літературного портрета згадували про життєвий і творчий шлях видатного волинянина Івана Корсака, слухали його пісні і говорили про його книги. Усі присутні зійшлися на думці, що відчуття  постаті приходить через певний період. Іван  Корсак – видатна людина, що створила себе і простір навколо себе Це треба пам’ятати.

Читайте також: Лучан запрошують на вручення премії імені Івана Корсака

Коментар
26/05/2022 Четвер
26.05.2022
25.05.2022
24.05.2022