стрічка

У Луцьку покажуть монодраму за повістю «Записки офіцера Червоної Армії»

08 Вересня 2021, 14:01
Монодрама за повістю "Записки офіцера Червоної Армії" АНОНС 1887
Монодрама за повістю "Записки офіцера Червоної Армії"

У Луцьку презентують українське видання повісті Сергія Пясецького «Записки офіцера Червоної Армії». 

Презентація відбудеться у четвер, 9 вересня, у Волинському обласному театрі ляльок (вул. Кривий вал, 18). Початок – о 17:30. Про це Району.Культура повідомили у мистецькому об'єднанні «стендаЛь». 

Під час презентації покажуть монодраму за мотивами книги у виконанні польського актора Драматичного театру у Білостоці Кшиштофа Лавнічака

Повість «Записки офіцера Червоної Армії» ілюструє так званий менталітет радянської людини та глибини комуністичної ідеології, гротескно розповідаючи історію про Михайла Зубова, червоноармійця, який окупував Вільнюс. Переклад роману на українську мову та сценарій монодрами здійснив визнаний перекладач польської літератури Андрій Бондар. І Кшиштоф Лавнічак, і Андрій Бондар братимуть участь у зустрічі та обговоренні з глядачами вистави після її закінчення. Після перегляду відвідувачів запрошують на солодке частування та келих вина. 

Програма: 

  • 17:30 – вистава;
  • 19:30 – фуршет;
  • 20:00 – дискусія з актором Кшиштофом Лавнічаком та перекладачем Андрієм Бондарем.

За словами Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Славоміра Місяка, «ідея презентувати українському читачеві книгу «Записки офіцера Червоної Армії» виникла під час відзначення минулого року 100-річчя союзу Пілсудський-Петлюра і, фактично, стала його логічним доповненням. Тоді багато було сказано про історію, битви, перемоги, союзи, поразки, їх причини і значення, однак не у повній мірі прозвучала інформація про те, ким же насправді був той, з ким велася боротьба». 

«Автор книги, Сергій Пясецький, використовуючи іронію, гротеск і гумор змальовує психологічний портрет типового представника радянського менталітету на прикладі офіцера Червоної Армії Михайла Зубова. Цей персонаж не здатний самостійно мислити і розуміє світ через призму лише тієї правильної ідеології, яка була йому прищеплена. Інакше кажучи, автор детально показує читачеві розум підневільної людини, елемента, який створює небезпечну масу, і все це на фоні трагічних доль людей на окупованих територіях», – доповнив Генеральний Консул. 

Читайте також: Шопен у стінах ГаРмИдЕр ангар-stage: відбувся другий день фестивалю художніх фільмів у Луцьку

 

Довідково. Сергій Пясецький був надзвичайно яскравою особистістю. Його насиченої подіями біографії з багатьма небезпечними перипетіями вистачило б на багатьох людей. Він, як небагато інших, знав радянський менталітет. Народився у Ляховичах, поблизу Барановичів. Ще молодим хлопцем був свідком революційних подій, боровся з радянською владою спочатку за незалежну Білорусь, а потім брав участь у обороні Варшави в 1920 році. Не залишався осторонь у період ІІ Світової війни, коли діяв, воюючи у лавах Армії Крайової. Радянську реальність він також відчув, працюючи у польській розвідці у міжвоєнний період на території СРСР чи теж будучи звичайним контрабандистом на польсько-радянському кордоні, який регулярно, ясна річ, що нелегально, перетинав. Зрештою, саме комуністична ідеологія змусила його утікати і надовго емігрувати до Італії, а потім до Великобританії, де він помер у 1964 році. 

Проєкт реалізовано Генеральним консульством Республіки Польща в Луцьку. 

Вхід вільний.

Коментар
30/11/2021 Вівторок
30.11.2021
29.11.2021
28.11.2021