стрічка

Лучан запрошують на відкриття виставки Олександра Грехова «Привіт. Леся»

07 Вересня 2021, 12:00
Олександр Грєхов АНОНС 859
Олександр Грєхов
«Історія про те, як відсвяткували 150-річчя з дня народження Лесі Українки, а через тиждень про неї забули» – мистецьке переосмислення святкувань круглих дат класиків від відомого українського ілюстратора Олександра Грехова. 
 
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку презентує виставкову частину проєкту 11 вересня о 15:00. На відкриття особисто завітає автор ілюстрацій Олександр Грехов. Експозицію можна буде побачити до 10 жовтня. Про це Району.Культура повідомили організатори. 
 
«Головна ціль будь-якого святкування – щоб святкувалося, як колись, як було за радянських часів, традиції, що продовжуються і за часи незалежної України. Ці «секретні» правила канонічного святкування передаються від одного ювілейного комітету до іншого, та іноді здається, що існує якийсь конкурс на найнудніше святкування, де глядачі та учасники точно не серед переможців. Для чого ми взагалі відзначаємо всі ці «круглі дати»? Що ми втрачаємо за всією цією штучною мішурою з пафосних виступів офіційних осіб? Чому, замість «живих» і актуальних образів видатних діячів нашої історії та культури, ми отримуємо їх поминки?» – замислюючись над цими питаннями, автор і створив ілюстрації.
Олександр Грехов створює постіронічні ілюстрації для медіа та соціальних проєктів з 2017 року. На його рахунку одна знищена виставка та понад 30 експозицій, на які ніхто не вчиняв замах. Співпрацював із різними культурними інституціями, міністерствами, благодійним фондом «Таблеточки», гуманістичним рухом UAnimals, KharkivPride; виданнями Українська правда, The Ukrainians, Гендер в деталях, The Village Україна; компаніями Coca-Cola Ukraine, Сільпо, Promodo, Rozetka, Orner, Veterano Brownie та ін. Роботи зберігаються в фондах українських музеїв і приватних колекціях.
 
Проєкт «Привіт. Леся» від радіо СІД FM покликаний розповісти про Лесю Українку набагато більше, ніж пишуть у шкільних підручниках; нарешті ближче познайомитися із видатною землячкою та дізнатися про її особисте життя й переживання. У межах проєкту українська акторка театру та кіно, заслужена артистка України Ірма Вітовська озвучує листи Лесі Українки; лідери думок діляться рефлексіями про її творчість та вплив, а серія радіопрограм та подкастів розвінчує міфи про її життя.
 
Проєкт «Привіт. Леся» відбувається за підтримки УКФ. 
 

 

 
Коментар
16/10/2021 Субота
16.10.2021
15.10.2021