стрічка

У Луцьку відбувся концерт пісень на поезію журналіста й письменника Івана Корсака

04 Вересня 2021, 10:01
У Луцьку відбувся концерт пісень на поезію журналіста й письменника Івана Корсака 820
У Луцьку відбувся концерт пісень на поезію журналіста й письменника Івана Корсака

Зі сцени Волинського обласного музично-драматичного театру вперше пролунали пісні на слова журналіста, історика, письменника Івана Корсака.

Концерт «Імена твої, Україно!» до 75-річчя видатного волинянина відбувся 3 вересня. На заході побувала журналістка Район.Луцьк.

Урочиста метушня панувала ще на підступах до театру. З усіх боків до входу стікалися люди, компаніями і по одному, у вечірньому вбранні або вишиванках, і більшість – з квітами в руках. Перед початком концерту люди мали змогу поспілкуватися за келихом шампанського, адже тут були колеги, знайомі, друзі та родина Івана Корсака, а також люди, які знають і цінують його творчість.

Концертна програма розпочалася з виконання кількох пісень, присвячених Волині, у супроводі оркестру Волинського драмтеатру. У доробку письменника було багато поетичних та прозових творів про красу й історію рідної землі. Після цього короткого сету з оркестром до слова запросили представників місцевої влади. Заступниця міського голови Ірина Чебелюк та заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт висловили своє захоплення творчим доробком і професійною діяльністю Івана Корсака та сподівання на те, що пам’ять про нього й надалі берегтимуть.

 

Читайте також: Іван Корсак: правда про життя і творчість великого волинянина

Пісні на поезію в різних комбінаціях або самостійно виконували Василь Чепелюк, Сергій Бень, Алла Опейда, В'ячеслав Судима, Юрій Поліщук, Василь Бобик, Марічка Білозір. Більшість віршів поклали на музику класичного естрадного формату, проте кілька прозвучали в бардівському стилі, що урізноманітнило програму. Глядачів також здивували коротким історичним перформансом від театру «ГаРмИдЕр».

За словами Віктора Івановича Корсака, який і був ініціатором цього заходу, такою імпрезою він хотів актуалізувати декілька речей, зокрема відстрочення «філософської смерті» та розвиток духовності.

«По-перше, існує клінічна, біологічна та філософська смерті. Якщо клінічній та біологічній зарадити не можна, то філософської можна уникнути. З одного боку, це в руках самої людини, вона має щось зробити за життя, а з іншого – в руках родичів і близьких, які мають пам’ятати та продовжувати ідеї», – зазначив Віктор Корсак.

Також він додав, що батьки в Україні мають лишати дітям не лише матеріальний спадок, а й щось більше, а діти у свою чергу мають подумати, як це розвивати, тоді ми матимемо сильне суспільство.

Іван Корсак був непересічним журналістом і частиною його спадщини стала газета «Сім’я і Дім», яка поступово розрослася в медіахолдинг з радіо та великою кількість інтернет-видань, в тому числі мережею «Район.ін.юа». Присутнім показали невеликий фільм, складений з архівних фото та відео, а на завершення концерту пролунала пісня на поезію з назвою «Сім’я і Дім».

Читайте також: Останнє інтерв'ю Івана Корсака про газети на зорі Незалежності України

  

Коментар
16/10/2021 Субота
16.10.2021
15.10.2021