стрічка

У музеї біля Луцька перекривають хату, привезену з Шаччини

30 Липня 2021, 11:27
Будинок з Шаччини у Рокитненському музеї
Будинок з Шаччини у Рокитненському музеї

У Рокинівському музеї-скансені, що неподалік Луцька, почали перекривати дах двісті літньої хати.

Робітники накривають дерев'яний будинок снопами з очерету, — розповів Суспільному директор музею Роман Ковальчук.

Дах двохсотлітньої хати перекривають снопами з очерету. Щоб зв'язати один такий потрібно витратити дві з половиною години, - розповідає робітник Дмитро Шрамко. Каже: щоб перекрити такий дах потрібно лише на одну сторону 40 снопів очерету.

Читайте такожЦіни на відпочинок на Світязі: пампушки вже по 30 гривень, а вугрів взагалі немає...

Очерет заготовили самі. Роботу почали три тижні тому. Перед тим, як класти снопи з очерету, будівлю перекрили спеціальними рулонними матеріалами, - каже робітник Роман Мишко.

Провідний науковий співробітник музею Олександр Середюк розповів: хату привезли у музей-скансен 2010-ого з колишнього Шацького району. За підрахунками, будівлі понад дві сотні років. Вона складається з трьох частин: хати, сіней та комори.

Зі слів Романа Ковальчука, на часткове перекриття даху двохсотлітньої хати витратили понад 10 тисяч гривень. Розповідає, що планують повну реконструкцію будівлі. Найперше планують поміняти підлогу, зробити невеликий, реставрувати експонатом, які вже понищились від часу, — каже директор музею.

За його підрахунками, щоб навести порядок в одній із хатинок це коливається в районі до 50 -60 тисяч грн. Якщо коштів та матеріалу вистачатиме, до кінця року реконструкцію будівлі планують закінчити.

Всього на території музею-скансені у Рокинях, є 5 старовинних хат, які потребують реконструкції.

Коментар
06/12/2021 Неділя
05.12.2021
04.12.2021
03.12.2021