У Цумані відбувся завершальний етап історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок»

27 Липня 2021, 15:02
Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» 191
Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок»

На Волині відбувся завершальний етап презентації історико-культурного екомаршруту «Волинський спадок: Цумань-Цуманська пуща-Деражне: відкриття маршруту «Волинський спадок».

На цей раз гості з Луцька разом з представниками Волинської фундації відвідали північну частину туристичного маршруту, йдеться на сторінці Волинської Фундації у фейсбуці.
У Цумані, центрі територіальної громади, на туристів чекала екскурсія місцевими пам'ятками. А перед цим, на офіційній частині презентації, виступили керівниця ГО «Волинська фундація» Анна Данильчук, заступник Цуманського селищного голови Микола Фень, директор Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща» Віталій Деркач.

 

Серед цікавинок Цумані - Свято-Покровська церква 1843р., Костел Святого Аргентина, зведений у 1936 році за кошти останнього олицького ордината Януша Радзивілла. Три природніх об'єктів — гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення «Путилівка», яка простягається на 15 км. вздовж однойменної річки, а також мальовниче озерце «Безодня», з яким пов'язані цікаві та таємничі легенди.
 Цуманська пуща — національний природний парк, до складу якого входить ряд менших об'єктів природно-заповідного фонду. Працівниками Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща» була проведена цікава екскурсія в урочищі «Богуславка», під час якої туристи дізналися корисну інформацію про різноманіття тваринного світу пущі.
Деражне стало третім пунктом призначення. Гостей з вітальним словом зустрів голова місцевої громади Олександр Лукашець, а краєзнавець та історик Олександр Профорук провів екскурсію пам'ятками давнього містечка.
В Деражному встигли побачити незначні залишки руїн палацу графа Потоцького, Хресто-воздвиженську церкву 1824 р., будівлю костелу початку ХІХ ст., та давнє католицьке кладовище. А завершилась екскурсія на мальовничій пам'ятці природи «Горинські крутосхили», вдовж якої проходить сучасний кордон між Волинською та Рівненською областями.
Історико-культурний екомаршрут «Волинський спадок» реалізує ГО Волинська Фундація у партнерстві з Українська Природоохоронна Група - UNCG , як проєкт, що був підтриманий в рамках конкурсної програми «Культура+» Український культурний фонд

 Маршрут має протяжність близько 150 кілометрів. Поєднує 40 об’єктів історико-культурного та природно-заповідного фонду сучасних Волинської та Рівненської областей. На шляху є вказівники. А у історичних містечках встановлені інформаційні стенди з qr-кодами сайту, де можна завантажити карту. https://www.volynspadok.org.ua/

 

Коментар
Код блоку:
04/02/2023 П'ятниця
03.02.2023