Щоб залучити до творення: у Луцьку заснували Клуб Музею сучасного українського мистецтва Корсаків

25 Липня 2024, 11:40
Віктор Корсак/ Фото: Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків 1660
Віктор Корсак/ Фото: Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків

У Луцьку презентували Клуб Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.

Захід зібрав лучан та гостей міста 24 липня у МСУМКу. На події побувала кореспондентка Район.Культура.

Музею невдовзі виповниться шість років. За цей час він збільшився – і за розміром (до 12 000 метрів квадратних), і за кількістю експонатів (до 4000) та відвідувачів.  

«Музей – це територія дискусій, думок багатьох різних людей. Тому із самого початку наша ідея була в тому, що музей – не тільки для музейників, а для всіх, хто любить культуру і мистецтво», – розпочала ведуча вечора, мистецтвознавиця Зоя Навроцька

Зоя Навроцька була ведучою вечора
Зоя Навроцька була ведучою вечора

На творенні стратегії наголосив і фундатор музею Віктор Корсак.

Він прочитав невелику лекцію про те, як створити «музей без нафталіну» – як реалізувати стратегію сучасної музейної інституції.

Віктор Корсак проаналізував  галузь і зазначив, що для них інші музеї – не конкуренти, а конкурентами є телебачення, кінотеатри, ресторани. 

Тому сучасні музеї, щоб бути успішними та цікавими для відвідувачів, мають позбутися стерильності – створити вільну атмосферу, проводити неформатні заходи, комунікувати мовою глядача.

«Ми вважаємо, що сьогодні «музеї-храми» повинні стати «музеями-робітнями», саме тому у МСУМКу можна побачити не лише виставки картин кращих художників з усієї України, а й велику кількість «немузейних» заходів – покази мод, фотосесії, перформанси, конференції», – зазначив він.

Але на цьому етапі Музей сучасного українського мистецтва Корсаків хоче залучати і відвідувачів до творення музею. Так виникла ідея створити власний Клуб – щоб його учасники приносили свої ідеї, щоб був ефект синергії.

«Ми створюємо платформу, яка об’єднає людей, що поділяють любов до мистецтва, забезпечить можливість знайомств, обміну ідеями і досвідом. Прагнемо поширювати знання про сучасних українських митців та їхні твори, роблячи мистецтво не лише об’єктом споглядання, але й активним учасником суспільного життя», – наголосив Віктор Корсак.

Основними напрямками діяльності клубу є:

  • Зустрічі та бесіди з провідними українськими художниками, кураторами так критиками. Учасники Клубу матимуть унікальну можливість поставити питання, поділитися своїми враженнями і дізнатися більше про творчий процес із перших уст.
  • Організація культурних заходів – концертів, перформансів, артфестивалів. 
  • Проведення різноманітних освітніх заходів. 

Усі охочі можуть придбати «срібну» або «золоту» клубні карти, які діють один рік і коштують 2000 грн та 3000 грн відповідно.

Вони дозволять безплатно відвідувати МСУМК протягом року, приходити на кіноперегляди мистецьких фільмів, на вистави в театрі «Адреналін» і різноманітні закриті заходи (вечірки, лекції, презентації), отримати знижки в сувенірній крамниці та ресторанах на території «Адреналін City» й доступ до спеціального закритого телеграм-каналу.

Під час презентації провели розіграш таких карт, і дві гості отримали «золоту» та «срібну» клубні карти.

Вечір закінчився музичним виступом Богдана Гембіка та Євгенії Нікішиної.

А митець Радислав Дзюба показав перформанс, що став своєрідним тизером до його виставкового проєкту «Шосте вимирання», відкриття якого відбудеться у музеї 26 липня.

Радислав Дзюба
Радислав Дзюба

 

Коментар
15/12/2024 Субота
14.12.2024
13.12.2024
11:48
КОЛОНКА Війна за війну 547